Главная » Статьи » Мої статті

Пакет в роддом і 108 пар рукавичок...

Ось вже добігає кінця третій триместр вагітності. Наближаються пологи. Ви вже вивчили відгуки про пологових будинках і список необхідних речей в пологовий будинок. Ви, можливо, навіть вже зібрали всі речі. До чого ще має бути готова майбутня мама, вирушаючи в пологовий будинок?

 

Деякий час тому у фб у чудесного доктора Наталії Лелюх побачила опублікований список «Медикаменти, що вимагаються при вступі в пологовий будинок». Це при підписанні обмінної карти в пологовому будинку вагітній жінці видається список лікарських препаратів і медичних виробів, які вона повинна привезти з собою.

 

У списку, опублікованому Наташею:

 

108 пар медичних рукавичок (упаковка з 100 оглядових і 8 пар стерильних хірургічних);

5 метрів марлі;

літр фізрозчину;

3 ампули окситоцину;

20 шприців різного номіналу;

всяке по дрібниці - катетери, пупкові затиски, кетгут (шовний матеріал, який, до слова, нормальні лікарі в гінекологіі не застосовують уже давно).

 

Я гикнула і вирішила трошки прояснити для себе ситуацію. Скористалася тим, що три поспіль моїх знайомих народжували з невеликою різницею в одному і тому ж пологовому будинку, і стала розпитувати про їхні стосунки зі списком.

 

До слова, в їх пологовому будинку список був схожий - «всього» 50 пар оглядових рукавичок турбувалися доктору, щоб прийняти пологи, решта все, щоправда, в тій же кількості - шприци, окситоцин, катетери, марля, кетгут ...

 

Подруга № 1 приїхала народжувати без «пакетика з медикаментами». Питання вирішилося прямо в приймальному відділенні: чоловікові подруги винесли вже укомплектований пакет, виписали навіть чек на 615 грн, пакет тут же забрали «в родзал». Питаю: що з цього знадобилося? Знизує плечима: «Ну може, дві пари рукавичок і пупкові затискачі» ... Зрозуміло, що 56 пар рукавичок, 5 метрів марлі та інший окситоцин ніхто й не подумав подрузі повернути. Чек ж виписали...

Я чомусь впевнена, що наступною породіллі в приймальному відділенні винесли той же пакетик, і новий чек виписали. На 615 грн. Навіть не питала, чи заглядав хтось у цей пакетик і перевіряв чи «комплектність» набору - було зрозуміло, що ні породіллі, ні її злегка розгубленому чоловікові не до того.

 

Подруга №2 вирішила купити все за списком самостійно. Зайшла в не найбільшу дешеву аптеку. Заплатила за все трохи більше 300 грн. Нагадую, чек в пологовому будинку за пакет того ж складу - 615 грн.

 

Ну і найбільше повеселила історія подруги №3, яка приїхала народжувати в цей же пологовий будинок без пакетика - з принципу: не хочу підтримувати цю довбали хабарницьку схему, якщо щось з медикаментів знадобиться - зі мною чоловік і сестра, аптека внизу. При надходженні стандартне запитання «де пакетик?», Стандартне продовження «Треба купити, ми зараз принесемо» - і абсолютно нестандартний відповідь: «Ні, ми не хочемо купувати те, що їй не знадобиться».

Розгублений медперсонал: «Як не знадобиться? Тут все знадобиться! »І чоловік з сестрою, підкувати коментують список: «Що знадобиться? 58 пар рукавичок? Та вона помре, якщо її оглянуть стільки разів! Три окситоцину? У неї вже повне розкриття і сутички щосили, навіщо їй окситоцин? Кетгут? Якщо і будуть розриви - ви з глузду з'їхали, у двадцять першому столітті гінекологію кетгутом шити! П'ять метрів марлі? Ви з неї що, мумію робити плануєте?». Я реготала, представляючи цей практично оперетковий дует.

У приймальному відділенні розгубилися і повідомили, що список «на вимогу адміністрації». Чоловік спокійно сказав, що готовий поспілкуватися з адміністрацією на цю тему. Більше не приставали. Народила благополучно, зі списку, знову ж, не знадобилося практично нічого (одна пара рукавичок і пупкові затискачі).

 

Насправді, знімаю капелюха перед чоловіком і сестрою подруги номер три. Мабуть, позначився той факт, що пологи не перші - і жінка, і її супроводжуючі були далекі від розгубленості. Добре розумію, що мало хто готовий на подібні експерименти. І що всі будуть або привозити пакетик, або купувати на місці вдвічі дорожче. І постійно жалітися, яка в нас країні корупція велика, коли самі зрощуємо її своїм рабським менталітетом!

 

Євгенія Коротких

 

Рух «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів» закликає всіх свідомих українців підписати Декларацію безхабарності, відмовившись давати і брати хабарі і тим самим почати з себе змінювати країну!

Категория: Мої статті | Добавил: serggula (24.10.2015) | Просмотров: 314 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar