Главная » Статьи » Мої статті

Як працює Безхабарна гривня?

Андрій вирішив зайнятись власною справою. Переобладнавши авто під баристу (продавець кави на вулиці), оформив ФОП і думав,що забезпечить свою сім'ю необхідним мінімумом. Його товариш Михайло підказав найкраще місце для торгівлі, де багато людей – біля державної прикордонної служби метрів 150-200 вниз.

Зразу все пішло як по маслу. Але, раптом, через п'ять днів з'явився доблесний представник правоохоронних органів - дільничний міліціонер, який запропонував свої послуги та «кришу». Андрій ввічливо подякував і сказав, що на разі він не зацікавлений у його послугах.

На наступний день і протягом неділі хабарник не здавався, з'являючись, як «джин із лампи» і з кожним днем ввічливість мінялася на погрози.

Не витерпівши такої нахабності  Андрій звернувся до свого друга за порадою. Оскільки його товариш чув про проект "Безхабарна гривня" Руху «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів» і маючи в себе такі гривні, запропонував вручити міліціонеру Безхабарну гривню в конверті.

Перед врученням конверту дільничному, Андрій неймовірно хвилювався, адже це перший досвід з протидії хабарництва в його житті.

Приїхавши на своє місце о 7:00 Андрій чекав негідника в пагонах. В  думках готуючись до найгіршого сценарію. Але заспокоївши себе і взявши себе в руки почав очікувати на зустріч. На здивування молодого бізнесмена вже була майже 6 година вечору, а нікого нема... Коли помітив, що до нього наближається знайомий міліціонер із колегою. Як виявилося – це був пан майор місцевого УБЕП, так він представився. Привітавшись, хабарник  запитав: «ну що будемо робити?» і взявши документи в Андрія відвів його в сторону. Підприємець не розгубився, хоча здавалося, що серце вискочить із грудей, запропонував мирову і простягнув конверт. Дільничний вмить весь засяяв, наче він виграв в лото джекпот. Поплескавши Андрія по плечу, віддав документи  і промовив: ми з вами «спрацюємося» і зник із майором в невідомому напрямку.

Наступний день виявився найважчий, різні думки кружляли в голові, а що буде, якщо  дільничний розізлиться, прийде і посадить мене, а що робитиме дружина, коли мене ув'язнять...? Опанувавши себе, Андрій вирішив твердо, що все буде гаразд, і подумав, що не здасться ні за яких умов – «правда на моїй стороні».

Яке ж було здивування Андрія, коли пройшло багато дні а хабарника так і не було! «Тверда позиція та додаткові інструменти допомагають протидіяти хабарництву – головне не боятися», подумав Андрій!

 

Дорогі Українці, Рух «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів» розробив ряд інструментів, як протидіяти хабарництву, серед яких і Безхабарна гривня – використовуйте їх і ми всі разом очистимо Україну від чуми хабарництва! Долучайтесь до Руху, підписавши Декларацію безхабарності та будуймо Нову Україну спільними зусиллями.

Підприємець Андрій

 

З  міркувань безпеки, ім'я та місце подій змінено.

 


 

Категория: Мої статті | Добавил: serggula (29.01.2015) | Просмотров: 703 | Рейтинг: 4.0/2
Всего комментариев: 0
avatar