Главная » Статьи » Мої статті

ЯК ОТРИМАТИ ЗАКОРДОННИЙ ПАСПОРТ ЗА 170 грн.?

Якщо у Вас сплив термін дії старого закордонного паспорта, Вам необхідно оформити новий. Для цього необхідно звернутися в територіальне управління Державної митної служби. Та подати наступні документи:

1.     заяву-анкета встановленого зразка;

2.     паспорт  громадянина України;

3.     копію ідентифікаційного номера;

4.     дві фотокартки розміром 3,5*4,5 сантиметра;

5.     квитанцію про сплату державного мита - 170 грн.

А також Вам запропонують здійснити декілька платежів, серед яких:

§  адміністративні послуги – 87,15 грн.

§  бланк паспорта – 120 грн.

§  довідка про несудимість – 45 грн.

Тоді, загальна вартість виготовлення закордонного паспорту складає 422,15 грн. + витрати на послуги банку.

Хоча, насправді,  п.4 Декрету КМУ від 21.01.1993 «Про державне мито» встановлено, що необхідний платіж складає 170 грн. – і ні копійки більше.

Але, для того щоб, дійсно, отримати закордонний паспорт за170 грн. необхідно самому зробити 2 кроки:

1.     підготувати заяву-анкету - і самостійно її заповнити та її подати;

2.     виготовити дві фотокартки розміром 3,5*4,5 сантиметра (не піддаватись вимогам представників ДМС України до фотографування на їх фотоапарат, якщо Ви цього не бажаєте).

Саме ці дві послугиі являють собою т.зв. «адміністративні послуги»,а точніше узаконене хабарництво!

Тепер детально по платежам, які вимагаються ДМС України та за які не обов’язково платити:

а) адміністративні послуги (87,15 грн.) передбачені Постановою від 4 червня 2007 р. № 795 «Про затвердження переліку платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби, і розміру плати за їх надання» є добровільними та надаються за проханням громадянина.

Тобто, це ніщо інше як фотографування та надання бланку заяви-анкети громадянину для надання громадянином повного пакету документів для порядку оформлення паспорта, які громадянин свідомо сам не підготував, а виявив (саме власне і в письмовому вигляді) бажання отримати платні послуги даним органом.

б) платна послуга (120 грн.) «за бланк закордонного паспорта» не передбачена жодним нормативним документом України.

Постановою від 11.04.2011 р. №292 КМУ «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 31 січня 1992 р. № 47 від 4 червня 2007 р. №795» було виключено абзац другий пункту 1, який встановлював плату за бланк закордонного паспорту.

в) платна послуга (45 грн.) «довідка про несудимість» - безкоштовна!

Також коли у Вас «просять» сплатити «страховку» та ін. «платежі» -  то  це є добровільні і непотрібні платежі! Тому, якщо у Вас їх вимагають - самим дієвим способом боротьби з такими проханнями є скарга на ім’я начальника ДМС України. 

Отже, якщо Ви дійсно хочете отримати закордонний паспорт за істотно меншу суму і маєте бажання і наснагу боротися із бюрократичною машиною та хабарництвом скористайтесь наданими порадами. Разом - борімося і поборимо, а для цього закликаємо всіх українців доброї волі долучатися до національного Руху   «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів» та разом будувати Нову Україну!

З повагою, команда Руху

 

 

 

Категория: Мої статті | Добавил: serggula (23.07.2014) | Просмотров: 3467 | Рейтинг: 5.0/3
Всего комментариев: 0
avatar