Главная » Статьи » Мої статті

Як отримати державний акт на будинок без хабара?

Коли чиновники тишком нишком обкрадають не громадян, а знеособлений бюджет, через тендери і відкати – ми це називаємо корупцією. Але коли державні органи скаженіють від безкарності, виникає якісно інший вид корупції – зухвале пограбування громадян через бюрократичний шантаж, і Державна Реєстраційна Служба(надалі - ДРС) є ідеальним прикладом цього.

Півроку тому закінчився мій корупційний марафон. Весь 2014 рік став для мене роком принижень і поневірянь з боку державної влади в особі ДРС, але я подолав всі бюрократичні перепони і отримав на руки державний акт на приватний будинок без сплати хабаря. «Це величезна перемога!» - привітала мене знайома нотаріус, знала що це малоймовірно, щиро дивувалася як таке може бути, і позирала на мене зі здивуванням.

Тоді я пообіцяв собі боротися з гідрою ДРС, викривати та знищувати цю корупційну систему. Пообіцяв і забув. Сім’я, робота, діти, власних проблем досить, а державний акт вже на руках. Ну що пояснювати, наш споконвічній принцип «моя хата з краю»…

Та на минулому тижні я отримав дзвінок:

Льоша, привіт, - подзвонив мені сусід Вітя, - ну як? У тебе з держактом як?

Все добре, я свій вже отримав, без хабарів, пішов на принцип, витерпів рік, мабуть повезло… А ти як?

Та теж отримав…

Без хабара? Не може бути!

Та нє, дав 500 баксів... Прийшлося… іншого варіанту не було… морозилися безкінечно…

І тоді я згадав обіцянку самому собі… Сусід розбудив совість і довів, що система вимагання хабарів за рік президента «жити по-новому» нікуди не ділася, корупція у ДРС процвітає. То давайте її викривати!

Свою історію я дуже добре пам’ятаю. Отже, січень 2014. У мене на руках повний комплект документів для реєстрації права приватної власності на будинок – державний акт на землю, технічний паспорт БТІ та декларація про введення в експлуатацію будинку від ДАБІ Києва. Все що потрібно – піти до державної реєстраційної служби, подати документи та отримати акт та витяг з реєстру про те, що держава визнає мою приватну власність.

Все перексерив, пішов до нотаріуса зробив ноткопіюдержакта. Роботи на півдня, бо ксерити купу документів, до нотаріуса бігати, час витрачати, заплатив державне мито за видачу витягу біля 300 грн.

Візит перший. Заздалегідь, якимось дивом зареєструвався на прийом в електронну чергу за 2 тижні(це як стало відомо – пощастило. черга закрита на місяць вперед). Прийшов вчасно, здивувався що з 4-х вікон працюють 2, причому одне вікно працює в режимі «інтернет черги» з пріоритетом прийому записаних через сайт.

ПІВТОРА віконечка з 4!!! В той перший раз особисто я не відчував негативних емоцій, я ж був в електронній черзі на конкретний час, але майже фізично відчув ту безсилу злобу, яку випромінювала величезна черга з, мабуть, 50-х людей у ті нещасні півтора віконечка.

Черга – це символ якдержава відноситься до громадян. Черги створені штучно, наявні віконечка працюють на 30% своєї пропускної потужності.Хоча справжня мета черги – це не приниження. Справжня мета– зробити неможливим процес подання документів, зробити його стресовим та відразливим, аби в людини опустилися руки і вона була змушена шукати кому дати хабара. Щоб була несила проходити це пекло хоч ще раз, а просто дати хабара і забути цей страшний сон. Схоже на шантаж, чи не так?

Після подання документів я майже місяць (!) чекав на відповідь. І це другий символ:держава плює на особистий час своїх громадян, більше того – вона воліє змарнувати якомога більше нашого часу, аби ми навіть й не думали зв’язуватися з нею в офіційних стосунках, а одразу шукали варіант дати хабара.

Аксіома бюрократії – якщо термін відповіді визначений 14 днями, це означає що

а) ви отримаєте відповідь в останній день цього строку;

б) цей строк обраховується робочими, а не календарними днями;

в) відлік терміну стартуватиме з останньої хвилини наступного, за днем подачі, робочого дня.

Так що відповідь ви отримаєте через 3 тижні, пізно ввечері, навіть якщо рішення державний реєстратор прийняв на наступний день. І в цьому немає нічого людського, так чинить ворог.

І перша відповідь яку я отримав – відмова у державній реєстрації права власності. А чого ви очікували в країні, що звикла завжди казати «НІ»? З очепятками, на скору руку державний реєстратор причепився до непогашеного штампу про самозабудову на техпаспорті БТІ. Наявна декларація про введення в експлуатацію від Держархітектуричиновника аж ніяк не засмутила.

Окей, 5 тижнів мого часу змарновановже. Переді мною перспектива ще раз вистоювати чергу, ще раз чекати три тижні, ще раз платити мито за витяг, який я не отримав, ще раз платити нотаріусу. Та я ще не розумів товщини і висоти муру, з яким я зіткнувся.

Ну що робити далі? Йти до БТІ, анулювати штамп. До речі, реєстратор не мала права давати відмову, вона мала дати призупинку до внесення правок у документах... І до речі, «консультанти» ДРС, що у доволі хамській формі Вас консультують попередньо перед подачею документів, узгодили цей пакет документів і не попередили що така дрібничка буде проблемою.

Коли через тиждень був готовий новий пакет документів, наново сплачене мито 300 грн за видачу витягу(бо платіжки за ненадані послуги не повертають, а зберігають в «архіві», «все по закону, як у постанові написано», - видала мені консультант), наново зроблена нотаріальна копія акту на землю (бо навіть у випадку відмови документи не повертають, а зберігають в «архіві») заліз в інтернет аби записатися на електронну чергу. Вільний час був лише через місяць, то вирішив йти ніжками.

Поїхав до того ж відділення ДРС на Повітрофлотський 76-Г, прибув об 11.00. Перше що кидається у вічі – шалені черги. Приміщення прямо таки набите людьми. І атмосфера злоби і приреченості. Взяти талончик у чергу? Черга вже закрита, приходьте завтра. З 4-х вікон на прийом працюють лише 2, «не отримали електронні ключі на інші два місця», відповідає адміністратор в хамській формі.

Другий символ - хамська форма спілкування, додатковий бар’єр для громадянина, аби просто було огидно.

Добре, приходжу назавтра о 9:10. Там вже друга черга, попередня… Поки добирався до автомата, взяв талончик з номером 47. Висиджую повний робочий день аби державний службовецьзакрив віконечко перед носом за 20(!)  хвилин до офіційного завершення робочого дня. Та шоб ви усі ;»:Н?№:%*:*%»;?;%:!;?:*;:!!!  Я витратив вже більше місяця свого життя, і завтра мені знову в чергу!!! В голові тільки нецензурщина…

Приходжу наступного дня о 8:00, як в совєцькі часи, але у 2014 році, беру талончик номер 12 і об 12:00 здаю пакет документів.

Символ третій, черга створюється не просто штучно, а в особливо збоченій формі, біля 70% людей у черзі – це повторники, люди, які проходять це пекло не перший, не другий, і навіть не третій раз. Поруч сиділа жіночка, яка шоковано повторювала:«ШОСТИЙ раз вже приходжу отримати акт на квартиру, буде ШОСТА відмова? Це знущання!». І це ще один символ – держава накопичує неподоланні черги з людей, над якими знущається. Уявіть що Ви третій раз сидите у черзі з людей, які по півроку, по року, по півтора не можуть отримати державний акт на свою власність (а відтак нічого не можуть зробити з цією власністю, ані продати, ані подарувати дітям, держава паралізує життя своїх громадян)…

Вичікую стандартні 3 тижні аби знову отримати відмову у державній реєстрації! Що таке??? Видається що штамп на першій сторінці у БТІ погасили, а от у додатку № 4.3 на 5-й сторінці найтоншу колонку с циферками самовільної забудови не погасили, штампом і підписом, ога. А, і другий пункт – заявник не надав документу, що підтверджує сплату ним усіх необхідних членських та пайових внесків. І знову державний реєстратор іменем держави ліпить відмову із все новими і новими крючками.

2 марно витрачених місяці і я вже починаю здогадуватися про перспективи биття у стіну… Пішов сваритися до державного реєстратора, і тут з’ясовується що мені потрібно взяти довідку… та-даааам! у Міністерстві Економіки. Ситуація маразматична до ступору, законодавство каже що учасники садових кооперативів не мають сплачувати пайових внесків, державні реєстратори про це чудово знають, та все вимагають аби КОЖЕН заявник приносив відповідну довідку. Держава дебілів, чесслово!І ця вимога не афішується від початку, аби була «законна» можливість черговою відмовою посилити непереборний бюрократичний мур, чим державні реєстратори і користуються.

Як гадаєте, чи закралася у мене думка дати хабара і забути це? Два місяці, повний робочий тиждень мого особистого часу змарновано, а результатів нуль – ба ще гірше, треба знову йти по колам пекла, тепер в мінекономіки… Для цього і створюється вся ця бюрократична система! Звичайнодумав про хабар! І навіть навів довідки, це не важко – бабки при вході завалюють макулатурою про «юридичні послуги» рєшал/кумовьйов начальників ДРС. По телефону мені озвучили цифру – 1000 доларів США «і жодних проблем з реєстрацією не буде, за місяць все отримаєте!». От як держава «законно» визнає приватну власність громадян. Через шантаж і рекет. Це ж чисте зухвале пограбування!Нєєє, 1000 баксів (а це було 13 000 грн, а ближче до кінця 2014 року – 16000грн) вам забагато, обіжретеськлептократи-рекетири, - подумав я, і вирішив піти на принцип і йти до кінця.

Отримання відповідної довідки в МінЕкономіки забрало ще три візити, дві черги і один місяць біганини і нервів… Ну пакет документів вже готовий, все перексерено, знову заплатив 300 грнза витяг (бо ж не повертають, а гроші за ненадану послугу можуть повернути, якщо написати заяву на Артьома 21 і додати ксерокс платіжки, тільки так), зроблена нова нотаріальна копія, прийшов по совєтські на 8:00, черга, 2 віконечка, черга, безсила злоба натовпу, здався в той же день.

Знову чекати 3 тижні.  І знову волосся дибки – відмова.  Чотири місяці мого життя коту під хвіст! Коли держава визнає моє право власності??? Без знущать і принижень, швидко і прозоро?!?!

Слід зазначити, що електронна система не повідомляє причину відмови. То ти недосипаєш, маєш їхати до віконечка видачі документів, отримувати чек електронної черги на отримання документів, стояти у черзі, отримувати документи, читати висновок державного рекетира, вибачте, реєстратора, і якщо не зрозуміло (а не зрозуміло), йдеш уточнювати у реєстратора, чекаєш у черзі на реєстратора, і отримуєш пояснення.

На цей раз, виявляється, видати акт про право власності на будинок заважає ВІДСУТНІСТЬ ПОШТОВОЇ АДРЕСИ. Тобто, не держава має це робити автоматично при набутті права власності, а може ще набагато раніше, давно вже мала зробити, а КОЖНИЙ окремий власник земельної ділянки, вдумайтеся, кожний окремий мій/ваш сусід, має бігати по інстанціям самотужки, аби кожній земельній ділянці присвоювалася ПОШТОВА АДРЕСА.Це ж небачений бардак, максимальна дезорганізація влади! І без якоїсь жалюгідної ПОШТОВОЇ АДРЕСИ, без цього вже неактуального архаїзму, ця грьобана держава принципово не визнає право власності, і на «законних» же жпідставах!

І головне, чому вимога поштової адреси з’явилася лише в третій відмові, а не в першій? Бюрократи шантажисти відкладають задоволення на потім?

Формалізуємо четвертий символ злочинної бюрократії. Бюрократія розтягує задоволення від знущання над громадянами на якомога довший строк. Принцип вичерпності не закріплений в законодавстві, а значить – можна знущатися над громадянами частковими відмовами, вигадуючи все нові і нові зачіпки для відмови на наступні рази. Не по людські, але так по українські.

Пішов шукати правди у Святошинську райдержадміністрацію… Там, для присвоєння ПОШТОВОЇ адреси треба не тільки робити запит до КиївАрхітектури, а ще й замовляти в КиївЗемі «500-ку з червоними лініями». 500-ка – дуже цікавий документ, який коштує так само, як і звучить – 3000 грн і два тижні очікування. Поки зібрав пакет документів з усіма ксерокопіями, поки РДА приймала рішення, пускала запити до архітектури, поки вони поверталися від архітектури, минуло літо і вересень. І наприкінці осені я подав документи вчетверте.

На цей раз відправився у центральний офіс на Дніпровській Набережній, пробравшись через стоянку ЛендКрузерів, Кайенів иРейнджів(впевнений – керівництва ДРС) зайшов до офісу і на диво швидко здав документи. На цей раз мені трапився дуже балакучий державний службовець, який кинувши на документи оком, не чекаючи відповіді державного рекетира, жартівливо вказав мені на ще два крючки в моїх документах, через які мені можуть легко ВІДМОВИТИ у державній реєстрації (вп’яте), коли він побачив як побіліли мої губи від гніву, він одразу затараторив щось примирливе і більше не нагнітав.

І в цьому тотальному НІ я побачив головний символ не тільки держави, а суспільства, яке змушене розвиватись в репресивному середовищі. Коли навіть звичайний клерк, дивиться на документі в єдиному розрізі – як можна ВІДМОВИТИ у задоволенні законних прав громадянина, то наше суспільство розвивається в абсолютно неправильному напрямку, життя заради боротьби, заради подолання опору держави, життя в тотальному НІ.

Про яку науку, про яку освіту, про які розробки і інновації може йти мова, якщо держава не здатна забезпечити елементарне – право приватної власності своїх громадян. Якщо держава навіть цю царину перетворила у законний пограбунок…

Вичекавши 3 тижні сайт rrp.informjust.uaзнову видав мені не відмову, а призупинку. «Скількище можна знущатися?!», подумав тоді я, просто було вже цікаво, який ступінь антигуманності бюрократів-рекетирів. Приїхавши до цих крючкотворів я був шокований причиною – не вистачає ксерокопії паспорта (хоча я його здавав)! Побіг у найближчий магазин, зробив ксерокопію, під розпис віддав її. І ще через 5 днів, точніше через 11 місяців і 18 днів, я побачив «задоволено і внесено запис у державний реєстр». Ну не може державний реєстратор видати акт про право власности громадянину без геморою, хоч якусь, але виховну «призупинку» видати зобов’язаний, аби ще трішечки спаскудити життя «холопів».

Думаєте на цьому мої пригоди закінчилися? На прощання державний рекетир, вибачте, реєстратор, видаючи державний акт на будинок випадково забув повернути мені державний акт на землю і договір купівлі продажу землі. В разі втрати цих документів мені світив ще один рік «неповторних бюрократичних пригод». І я мусив їхати на Севастопольску площу, знову сидіти в черзі, знову чекати допоки консультант поверне мені мої документи і кине просте «вибачте, ну вона забула». Державний реєстратор забула повернути найважливіші документи!

У нас новий Президент вже більше півтора року. Син екс-генпрокурора Яреми курує, тьфу, керує ДРС, всі базікають про реформи. а стара, налагоджена система шантажу і рекету громадян нахабно викачує з нас гроші… або просто не дає жити. Один мій сусід дав хабара 500$, ще на початку цієї статті. Два іншихсусіди продовжують цю пекельну ходу вже третій рік (вони не так активно подають заяви, і за рік встигає «втратити актуальність» якийсь документ до якого можна причепитися) і ДРС з кожним разом ліпить відмови і вимагає все нові, як кажуть мої сусіди, «ксерокопії МіккіМауса». Я привідкрив лише самий нехлібний напрям рекетирськоїдіяльності ДРС – приватні будинки, по тому, що я встиг почути у чергах в ДРС, левову частку хабарів чиновництво ДРС отримує від пограбування промислових об’єктів та багатоквартирних будинків – прайси хабарів за видачу актів на право власності багатоквартирним будинкам сягають і 100 000 доларів. Тепер зрозумілий масштаб державного рекету?Рекету, в якому грабіжник – це держава, а замість зброї – тотальне НІ праву приватної власності. Забудьте про інвестиції, забудьте!

В гонитві за хабарями, створюючи «законні» перепони на шляху конституційних прав громадян, створюючи систему шантажу та бюрократичного рекету, держава дійшла до абсурду, до повної само дезінтеграції... І все заради чого? Заради пограбунку своїх громадян! Ось і весь сенс бюрократії по-українські, знищити державу і закон… заради збагачення чиновників.

Вже пройшло більше ніж півроку з тих пір як я отримав акт на право власності на свій будинок, але нічого не змінилося, і мій сусід був змушений буквально місяць тому знову платити хабар. І до 2014 року і після і зараз тисячі громадян, забудовників, інвесторів і підприємців потерпали і потерпають від бюрократичного пограбування ДРС, яке є нічим іншим, ніж шантаж і рекет громадян через навмисне створення бюрократичних бар’єрів з метою вимагання хабарів. Коли будемо жити по-новому? Коли всі будемо гідні та не давати хабарі і таки заставимо нашу державу і чиновників працювати без хабарів! Даючи конкретній особі хабаря – ми консервуємо цю корупційну схему. Відмовляючись – ми її руйнуємо!

Долучайтесь до Руху «Ні хабарництву!» і давайте разом будувати нове життя для нової України!

 

Гашинський Олексій

 

Категория: Мої статті | Добавил: serggula (16.07.2015) | Просмотров: 737 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 5.0/3
Всего комментариев: 1
avatar
1
ПРАВО НА ЗЕМЛЮ !!! Каждый совершеннолетний гражданин Украины имеет право БЕСПЛАТНО получить в собственность 5 земельных участков. Получите БЕСПЛАТНО свою землю сейчас.
https://goo.gl/56O84E
avatar