Главная » Статьи » Мої статті

Чи можливо в Україні навчатися без хабарів?

Я закінчила Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого в місті Харкові.  За ці 4 роки було прийнято багато рішень і зроблено висновків, та найпершим і найвагомішим з них було рішення про те, що я не буду нікому і ні за що давати хабарів!

Усе почалось в 2010 році, коли я отримувала направлення на навчання від Головного управління юстиції в Житомирській області. Так як я отримала перше місце за результатами написання наукових робіт, мені надали можливість обирати між НЮУ імені Ярослава Мудрого  та ОНЮА. Наслухавшись «позитивних» відгуків про НЮУ ім. Ярослава Мудрого про те,що там якісно але дуже дорого і корумповано, я обрала направлення в ОНЮА.  Подавши туди документи і склавши там тести, через певний час в списках на зарахування мене не опинилось. Подзвонивши до приймальної комісії, мені порадили звернутись безпосередньо до Сергія Ківалова. Такий варіант мені не підходив і я гордо 1 рік вчилась в Житомирському національному агроекологічному університеті  на Екологічному факультеті за спеціальністю «Правознавство». За 1 рік того навчання я так і не змогла зрозуміти яке відношення має екологічний факультет до юриспруденції  і в 2011 році я знову звернулась до Головного управління юстиції за новим направленням, на цей раз у НЮУ імені Ярослава Мудрого і мені його видали.

 Мене було зараховано на бюджет. Рідні одразу мене морально почали підготовлювати до того, що  я буду втрачати стипендію, що будуть несправедливо ставитись на екзаменах і так далі.  Про те одне я знала точно, що хай там що не відбуватиметься, я нікому не платитиму хабарів за своє навчання.

 Так і сталося!) Після першої сесії я мала підвищену стипендію,  а на другій мені завадила одна четвірка та й в принципі, з таким перемінним успіхом пройшли усі 4 роки включаючи державні іспити, тому моя стипендія була завжди зі мною. Дехто може собі подумати, що от вона заучка і отак у неї все склалось, але зовсім ні. В школі я ніколи не була відмінницею тому і в університеті собі такої мети не ставила. За роки мого навчання в мене часто запитували, які я маю зв’язки в університеті чи хто мене «кришує»?) Але для мене то було смішно, тому що мама моя працювала все життя медсестрою а тато водієм і ніяких «зв’язків» я не мала.

Тому  моя порада усім студентам і абітурієнтам, майте чітке переконання всередині себе щодо корупції і її негативних наслідків. Прийміть кожен сам для себе тверде рішення не давати хабарів і не бути каналом для того. Долучайтесь до українського антикорупційного Руху «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів» і разом ми точно змінимо нашу країну!

 І на останок, вчіться! Не лінуйтеся  вчитись! І тоді ви обов’язково досягнете поставленої мети!

 

Марина Бондар

Категория: Мої статті | Добавил: serggula (04.06.2015) | Просмотров: 618 | Комментарии: 3 | Рейтинг: 5.0/3
Всего комментариев: 3
avatar
1
Я тобою пишаюся!
avatar
2
Учился честно. 1987-1992. Харьков. ХИИКС. Ни на одной сессии за всю учёбу ни разу ни рубря не дал. Диплом писал самостоятельно, ещё и, походу, жене своей, уже в то время беременной.
avatar
3
Считаю что только честные патриоты должны стоять у руля. Как не странно, ни одного украинца не вижу. На сам деле, кроме Згуладзе, и, простите, Саакашвили, никого не выбрал бы...
avatar