Главная » Статьи » Мої статті

БУДУЄМО «НОВУ УКРАЇНУ» - А ЯК ЩОДО ХАБАРНИЦТВА?

Україна мала багато історичних можливостей стати провідною та успішною державою. Ось і зараз ми стоїмо на порозі такої можливості. Революція гідності – унікальне явище не тільки для нашої держави, але і для багатьох інших країн, які, можливо, ніколи не будуть мати такого шансу.

А що ми, українці, зробимо з цим? Чи скористаємося ми таким унікальним історичним шансом? Чи, дійсно, змінимо нашу країну? Чи збудуємо ми таку країну, де  наші діти захочуть жити та ще й з гордістю говоритимуть, що вони українці?

Багато що залежить саме від нас. Не просто від політиків, олігархів, політтехнологів, чиновників… А саме від нас! Чи усвідомили ми це, борячись на Майдані? Адже Революція гідності не скінчилася! Вона триває! Або має тривати – в нас, в нашому повсякденному житті - через постійне питання: «Що я роблю для того, аби стати гідним громадянином своєї держави?"

Держава не міняється просто так, абстрактно, неначе хтось переключив рубильника. Ні! Країна змінюється тоді, коли змінюємося ми. Змінюємося індивідуально у наших вчинках: поступав нечесно – перестав обманювати, крав – перестав брати чуже, був байдужим до чиновників – тепер їх контролюю, брав хабарі – перестав брати, давав хабарів – перестав давати... Це виклик для нас – чи не так? І нам необхідно здійснити цю трансформацію – інакше біда. Інакше продовження революцій, майданів та смертей, смертей, смертей…

От, наприклад - перестати давати та брати хабарі після Революції Гідності - непросто завдання для нас, чи не так? Закарбувати собі на скрижалях своєї свідомості, що це надзвичайно важливий життєвий принцип для нового мене, для нової країни. Чи зможемо? 

Історія показує, що хабарництво знищує та роз’їдає всі прогресивні та успішні проекти. Вона знищує справедливість та осліплює зрячих. Це ракова пухлина, яку потрібно вирізати з тіла країни. І маємо це зробити - починаючи з себе: не давати хабарі даїшникам, щоб завтра мажор на «Лексусі» не розчавив наших дітей на дорозі; не давати хабарів в університеті, щоб лікар не вирізав здоровий орган і не «забув» ножиці в животі, не давати судді, щоб той не засудив єдину невинну дитину; не давати вчителю, щоб той «малював» несправедливі оцінки, принижуючи інших; не давати міліціонеру, щоб тьотя Дуня не споювала наших батьків і синів, продаючи нелегально самогон… І звичайно - не брати хабарів, яка б спокуса чи нужда не була б, бо хабарництво - це зло, яке б`є кожного із нас! 

Нам необхідно це зробити, заради нашої країни, заради наших дітей! Зрештою нам варто пам`ятати, що хабарництво – це злочин, за який садять до в`язниці (ст. 368 Кримінального кодексу) і це гріх, який осуджує Бог (Книга Вихід 23 розділ, 6-8 вірші).

Саме ми і ніхто інший маємо прийняти рішення: «від сьогодні я не даю і не беру хабарів»! Так ми будуємо нову Україну і вона розпочинається з кожного з нас! І Бог нам в цьому допоможе! Давайте допоможемо в цьому і нашій Україні.

Сергій Гула

p.s.

Сьогодні в Україні розпочинається загальнонаціональний Рух: «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів».

Бачення Руху: максимальне подолання явища хабарництва в Україні через особистий приклад окремого громадянина.

Мета Руху: залучити максимальну кількість жителів України, які в особистому та професійному житті не дають і не беруть хабарів та поширюють цю ідею серед широких верств населення.  

Друзі, хто небайдужий, будь ласка, - долучайтеся до Руху - і так ми зробимо вагомий крок на шляху боротьби з хабарництвом і становлення нової України!

 

Координатор Руху - Сергій Гула

 

Категория: Мої статті | Добавил: kosyak_v (30.06.2014) | Просмотров: 1548 | Рейтинг: 4.6/5
Всего комментариев: 0
avatar