Всі новини » 2015 » Березень » 12 » За п’ять років я не дав жодного хабара! - підприємець
10:15
За п’ять років я не дав жодного хабара! - підприємець

БЕЛЬГІЄЦЬ БЕРНАР ВІЛЕМ СТВОРИВ ФЕРМЕРСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО НА ЛЬВІВЩИНІ

Я ПРИЇХАВ В УКРАЇНУ 15 РОКІВ ТОМУ, НІЧОГО НЕ ЗНАЮЧИ ПРО НЕЇ. Один із моїх бельгійських колег розповідав, що це країна з великим потенціалом і народом, що прагне до соціального й економічного розвитку.

ТУТ СТІЛЬКИ ВІЛЬНОЇ ЗЕМЛІ! НЕ РОЗУМІВ, ЧОМУ ЇЇ НЕ ОБРОБЛЯЮТЬ, ЧОМУ ПОЛЯ ПУСТІ. Дивувався: люди мають стільки чорноземів і нарікають на безгрошів'я.

ЗАЛИШАТИСЯ ТУТ НЕ ПЛАНУВАВ. Із двома бельгійцями став інвестором в одному підприємстві у Зборівському районі на Тернопільщині. Воно збанкрутувало через шість місяців – прокуратура, податкова закрили його. Я втратив 150 тисяч євро. І вирішив будь-що відробити їх.

ВИБРАВ МОСТИСЬКИЙ РАЙОН, БО ЙОГО ПРИРОДА Й РЕЛЬЄФ СХОЖІ НА МОЮ БАТЬКІВЩИНУ. На Україні мало розводять кіз. Гадав, що буде попит.

МЕНІ КАЗАЛИ: У НАС ТАК ПРИЙНЯТО. І вимагали хабара. Я ж відповідав: не даватиму. Приїхала санстанція. Я подаю запит, аби надіслали детальну інструкцію, що і як має бути, а що на моєму підприємстві не так. У них немає інструкції. З пожежниками поїхав на сусідню ферму – аби показали, що там є такого, чого бракує мені. За п'ять років не дав жодного хабара.

ТАК, ВЛАДА В УКРАЇНІ ПОГАНА. Але корупції не буває без того, хто дає хабар.

В УКРАЇНІ НЕ БУЛО СТАНДАРТУ ДЛЯ КОЗИНОГО ПИТНОГО МОЛОКА. Їздив до міністра сільського господарства. Змусив чиновників створити держстандарт. Півтора року готували.

ПАРАДОКС: У СЕЛЯНИНА МОЛОКО КУПЛЯЮТЬ ЗА ТРИ ГРИВНІ, а в магазинах продають по 16.

НА РИНКУ БАГАТО КЕФІРУ, бо більшість молока, яке забирають по селах, на завод довозять скислим.

ФЕРМЕРАМ І МАЛЕНЬКИМ ВИРОБНИКАМ СКЛАДНО ЗБУТИ ПРОДУКЦІЮ. Тут у 30 разів більше вимог від контролюючих органів, ніж у Франції.

КРЕДИТ НЕ КОЖЕН ВІЗЬМЕ. Бо немає застави. Земля не продається. А що є у селянина, крім неї? Тут працюють або величезні ферми на тисячі корів, або сім'я годує одну. Немає середини, яка тримає ринок, – фермерів із 20 коровами.

ЩОБ ЗМЕНШИТИ ЦІНУ НА ХАРЧІ, варто на імпортну сільськогосподарську продукцію поставити мито 100%. Брак імпорту треба буде пережити рік. За цей час виростуть свині, кури, народяться телята, збереться власний урожай. Чому салат, цибулю-порей, капусту возять з Єгипту й Ізраїлю? Кролика свого немає, перепілки – теж. Україна має від природи унікальні ресурси й клімат. А харчі імпортує.

МЕНІ НА ПРОЖИТТЯ ТРЕБА ДУЖЕ МАЛО. Купляю хіба вино, пиво, хліб, олію. Решта намагаюся їсти своє. Воду до Львова везу з криниці у Дмитровичах.

ЩОМІСЯЦЯ ВКЛАДАЮ У БІЗНЕС 2–3 ТИСЯЧІ ЄВРО. Основний мій заробіток – це консультування.

ЛІТР НАШОГО МОЛОКА В ПЛЯШЦІ – 25 ГРИВЕНЬ. Ціну сиру рахуємо від кількості молока. На кілограм потрібно сім літрів. Множимо і без навару продаємо. Немає націнки на директора, менеджера, торгового представника.

У СУПЕРМАРКЕТИ НЕ ЗБУВАЮ. Там немає відділів для фермерської натуральної продукції. Продаю в окремі магазини, на замовлення. Влітку виробляємо 50 кілограмів продукції за день.

НА МОЇЙ БАТЬКІВЩИНІ, щоб створити ферму, потрібно два покоління. Високі податки, землі дорожчі удвічі, робоча сила – уп'ятеро. А тут я майже створив ферму за п'ять років. Ще за кілька це буде прибуткова справа.

У КОЖНОМУ СЕЛІ МАЄ БУТИ КУЗНЯ, ПЕКАР, М'ЯСНИК. Бо менеджерів безліч, але яким ремеслом вони володіють? Нам потрібні знавці. Ремісники становлять 50 відсотків французької економіки.

ПІСЛЯ РЕВОЛЮЦІЇ СТАЛО БІЛЬШЕ БЕЗЛАДУ І МЕНШЕ – БЕЗПЕКИ. Як це немає валюти в обмінниках? Я продаю 100 євро. За мною йде дружина, щоб їх купити. А їй кажуть: євро немає. Управлінці некомпетентні – депутати, голова району, міліціонери. Плакати хочеться: у 24 роки він уже прокурор.

УНАС ЖИТИ В СЕЛІ – ПРЕСТИЖНО. В Україні це додає клопотів. Буває, навіть аптеки нема.

АЛКОГОЛІЗМ І КОРУПЦІЯ – ДВІ ХВОРОБИ УКРАЇНИ. Я ­своїх алкозалежних працівників лікую. Уже 15 одужали. А за запах спиртного штрафую.

Рух «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів» закликає всіх свідомих українців відмовитися від хабарництва та долучитися до Руху, підписавши Декларацію безхабарності і бути, дійсно, гідними людьми, як є ось цей бельгієць...

За матеріалами Gazeta.ua

Переглядів: 491 | Добавив: serggula | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar