Всі новини » 2016 » Лютий » 9 » Як обирають членів НАЗК? Антикорупційний досвід непотрібний?
19:58
Як обирають членів НАЗК? Антикорупційний досвід непотрібний?

Сьогодні в Україні активно формуються нові антикорупційні органи. Якщо Національне антикорупційне бюро вже працює неодин місяць, то Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) ніяк не може запрацювати, для чого є свої об’єктивні та суб’єктивні причини.

Одна із причин це довгий і неоднозначний процес формування конкурсної комісії, яка має відібрати п’ятьох членів НАЗК. Трьох вже попередньо відібрали, але один із призначених членів вже встиг відмовитися від посад в НАЗК.

На зараз процес відбору кандидатів на посади в члени НАЗК продовжується. На другий етап відбору подалося понад 100 чоловік, яких «відсіяли» за неповністю поданих документів. З них залишилося 40 кандидатів, яких також «просяіли» щодо наявності антикорупційного досвіду, попередньо надіславши всім кандидатам спеціально розроблену анкету само оцінювання на предмет антикорупційного досвіду.

Завданням конкурсної комісії НАЗК 5 лютого, якраз був відбір кандидатів, які, дійсно мають антикорупційний досвід.  Комісія почала працювати, активно відбираючи осіб, які займалися і займаються у сфері антикорупції. Цю роботу для КК по відбору членів НАЗК попередньо зробила ГО «14 том», представники якої вивчили документи кандидатів на предмет антикорупційної діяльності та сформували відповідну інфографіку.

Одним із таких кандидатів є голова Руху «Ні хабарництву!» Сергій Гула, який подав всі необхідні документи та заповнив анкету оцінювання, надавши докази своєї антикорупційної діяльності. У вище згаданій інфографіці Сергій Гула зазначається, як особа, яка має антикорупційний досвід.

Яке ж було здивування представників Руху та самого кандидата, коли замість того, щоб оцінити професійний та антикорупційний досвід заявника, виходячи з анкети само оцінювання, представники конкурсної комісії, члени конкурсної комісії взяли до уваги лише дані одного із представників конкурсної комісії, які не відповідають дійсності.

Вражаючи було те, що члени конкурсної комісії не вивчили документів п. Гули на засіданні, не ознайомилися з анкетою оцінювання, не обговорили її, не вивчили відповідні докази антикорупційної діяльності, а керуючись некоректною інформацією «відсіяли» голову Руху «Ні хабарництву!» (на відео засідання КК - 2 год. 18 хв.).

Така діяльність конкурсної комісії НАЗК наштовхує на дві думки, або комісія є заангажованою та «відсіює» всіх «неугодних», або це жахлива халатність конкурсної комісії, яка нездатна була ретельно вивчити документи кандидатів на члени НАЗК.

За даним фактом кандидатом в НАЗК була подана заява на голову конкурсної комісії пані Наталії Севастьянові, текст заяви наводимо нижче:

 

Голові конкурсної комісії з відбору

кандидатів на посади членів Національного

агентства з питань запобігання корупції

Наталії Севастьяновій

 

Кандидата в члени НАЗК

Гули Сергія Євгеновича

 

                                                       ЗАЯВА

5 лютого 2016 року на черговому засідання конкурсної комісії з відбору кандидатів в НАЗК (далі - КК) члени КК прийняли рішення про право кандидатів в члени НАЗК подавати заяви протягом 3-х робочих днів щодо прийнятих рішень КК та повноваження комісії їх розглянути.

Відповідно до цього рішення КК подаю дану заяву.

На вище згаданому засіданні була розглянута моя кандидатура та не підтримана членами КК. За мою кандидатуру проголосували 2-є членів КК при 5-ти проти. Вважаю, що дане рішення є необґрунтованим та таким, яке не відповідає оціночні анкеті, яка була подана мною та тим матеріалам, які були подані, як доказ моєї антикорупційної діяльності!

Пані Наталю, хотів би найперше звернути увагу на ваші слова, які були сказані на засіданні КК (53 хв.): «…іти таким шляхом, щоб ми для себе відсіювали очевидно неприйнятних осіб, які ну зовсім не мають досвід і цією сферою зовсім не займалися…».

Для того, щоб, дійсно, знати які особи мають досвід антикорупційної діяльності, а які ні, КК розробила та надіслала кандидатам оціночні анкети, щоб вони зазначили свій антикорупційний досвід та надали відповідні докази. Що і я зробив, додавши понад три десятки аркушів доказів своєї антикорупційної діяльності.

Цією заявою, я хочу зазначати, що КК не розглянула, не оцінила, не проаналізували та не обговорила на засіданні КК мій антикорупційний досвід та докази, які були надані до цієї анкети!

Шановна Пані Наталю, мій антикорупційний досвід розпочинається ще з 2008 року, коли я будучи студентом, їздив по Україні з молодіжними антикорупційними турами по всій Україні, навчаючи студентів як боротися проти проявів хабарництва та корупції, розробляючи різноманітні антикорупційні інструменти. Сертифікат був доданий КК.

Також, під час студентських років я впроваджував на загально українському рівні проект по доброчесності українських студентів, об’їхавши десятки українських міст з цим проектом, за що у 2009 році отримав грамоту від Міністра освіти та науки, як найактивніший громадський діяч серед студентства. Грамота була надана КК.

Вже після студентських років у 2012 році я був тим, хто стояли біля витоків створення ГО «Центр протидії корупції». До сьогодні я є експертом Центру. За весь цей час командою Центру вдалося зупинити розкрадання на понад 1 мільярда гривен у сфері державних закупівель. Я безпосередньо розглядав корупційні схеми та відповідні справи, а за їх результатами готував різноманітні аналітичні та процесуальні документи. Окрім того я був долучений до розробки різноманітних аналітичних матеріалів Центру. Ось чому ГО «Центр протидії корупції» своєю заявою рекомендував мене на зайняття посади члена НАЗК. Ця заява та інші документи є в матеріалах, що були надані КК.

Після Революції Гідності, коли почався активний процес формування нового антикорупційного законодавства, я долучився до антикорупційної організації Transparency International Україна. Із командою ТІ, як аналітик організації,  брав участь у різноманітних антикорупційних заходах та громадянських акцій, реалізовував міжнародні проекти по конфлікту інтересів, писав різноманітні аналітичні статті, організовував та проводив антикорупційні навчання та заходу. Документи про мій досвід в організації є в матеріалах поданих документів до КК. 

Найголовнішим своїм антикорупційним досвідом вважаю створення національного антикорупційного Руху «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів». На сьогодні об’єднання є найбільшим антикорупційним рухом України, до якого долучилося понад 4 000 українців, які зобов’язалися не давати та не брати хабарів. Серед яких такі поважні люди, як: Левко Лук’яненко, Патріарх Філарет, Святослав Вакарчук, Віталік Кличко, Міхаель Саакашвілі, В’ячеслав Брюховецький, Мустафа Наєм, Сергій Лещенко та інші.

І Рух це не тільки підписані Декларації безхабарності. Це десятки антикорупційних семінарів, тренінгів, конференцій. Це багато різноманітних антикорупційних інструментів, велика кількість опрацьованих звернень громадян щодо питань корупції, це ряд антикорупційних проектів і багато чого іншого, що ми відобразили в своєму річному звіті, який був поданий членам КК для вивчення та ознайомлення!

Вважаю некоректною оцінку члена конкурсної комісії НАЗК Лесі Шевченко про те, що у мене немає жодної діяльності в антикорупційній Раді при Київському міському голові. Ця інформація не відповідає дійсності.

Нещодавнім нашим спільним заходом з КМДА був великий круглий стіл у Будинку вчителя присвячений міжнародному антикорупційному дню, на якому приймало участь понад 50 учасників, а почесними спікерами були Левко Лук’яненко, Патріарх Філарет, Дмитро Шерембей та Андрій Марусов. Під час цього заходу, також, ми провели ряд антикорупційних семінарів для підприємців та громадських активістів. Подяка про захід була надана КК.

Окрім того весь минулий рік ми реалізовували проект «Антикорупційні ініціативи м. Києва», суть якого була в тому, що ми виїжджали в кожен район столиці, щоб роздати антикорупційні інфографіки, надавали антикорупційні консультації киянам та складали різноманітні правові документи.

Зараз на рівні Києва ми маємо активну співпрацю з Дарницькою РДА, де реалізуємо ряд антикорупційних ініціатив. За таку діяльність мені було оголошено подяку від Голови Дарницької ОДА.  Ці матеріали були передані до КК.

Окремо хочу відзначити свою діяльність в становленні Національного антикорупційного бюро України. 

В травні 2014 року на загальному голосуванні мене було обрано в члени Ради громадського контролю НАБУ. Я отримав понад 3 тисячі голосів. З минулого року я брав участь в багатьох засідань 2 та 3 конкурсної комісіях НАБУ, як член відповідних конкурсних комісій! За цю діяльність я не отримую жодної копійки, хоча інколи засідання КК триває повний робочий день, але продовжую свою діяльність в НАБУ, бо розумію, що це критично необхідна діяльність для майбутньої України

Також, хочу зазначити про свою діяльність в такому особливому антикорупційному напрямку як співпраця з Церквами та релігійними організаціями.

Так, минулої осені я був учасником Синоду Української Греко-Католицької Церкви, де ми обговорювали та розробляли дорожню антикорупційну карту. А вже через місяць ми мали важливий антикорупційний круглий стіл в УНІАНі з різноманітними політичними, громадськими та релігійними діячами нашої країни. Ми обговорювали різноманітні можливості як Церква та суспільство може разом боротися проти корупції. Я надавав КК документи і про цю діяльність!

 Окрім того, я мав можливість провести десятки антикорупційних семінарів в громадах Протестантських церков. А також ми маємо повну підтримку та благословення від Патріарха Філарета щодо антикорупційної діяльності.

Хочу зазначити, що глави трьох Церков долучилися до Руху «Ні хабарництву!», підписавши Декларації безхабарності! І ця робота продовжується. 

Також, тільки за минулий рік, я брав участь як експерт в антикорупційній тематиці на десятках ефірів на різноманітних радіо та теле- станціях, а саме на: 5 каналі, Еспрессо ТВ, каналі 1+1, Громадському ТВ, каналі СТБ, каналі Надія, Першому національному каналі, каналі ЧП Інфо, 112 каналі, а також на Радіо Ера, Громадському радіо, Українському радіо, Радіо Промінь та на десятках регіональних теле- та радіо станціях.

Як адвокат, я маю юридичний досвід не тільки в складані аналітичних документів, але і в участі найрізноманітніших судових процесах і також антикорупційних.

 

Шановна Пані Наталія, та члени конкурсної комісії, я переконаний, що в мене накопичився дуже вагомий досвід в антикорупційній діяльності, тому прошу Вас ретельно переглянути мою оціночну анкету та додані матеріали до неї та допустити мене до співбесіди щодо відбору члена НАЗК.

Прошу надати відповідь на дану заяву згідно вимог чинного законодавства.

 

09.02.2016

З повагою,

Член Ради громадського контролю Національного антикорупційного бюро України,

Член антикорупційної ради при Київському міському голові,

Експерт ГО «Центру протидії корупції»,

Аналітик ГО «Transparency International Україна»,

Член антикорупційної групи Реанімаційного пакету Реформ,

Голова Національного антикорупційного Руху «Ні хабарництву!

Я не даю і не беру хабарів»,

адвокат,

Сергій Гула

 

Сподіваємося, що члени конкурсної комісії таки вернуться до нормального процесу оцінювання антикорупційного досвіду кандидатів в члени НАЗК та допустять до співбесіди, дійсно, людей, які багато вже зробили на полі антикорупційної діяльності в нашій країні.

 

Прес-центр Руху «Ні хабарництву!»

 

 

Переглядів: 837 | Добавив: serggula | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar