Главная » Статьи » Мої статті

Зразок звернення до управління освіти щодо благодійних внесків

 

Ні для кого сьогодні не є секретом, що в українських дитсадках та школах активно «здирають» із батьків благодійні внески. Найчастіше така діяльність є незаконною. І саме управління освіти відповідного району є уповноважені, щоб припиняти відповідну практику. А для цього, найперше, потрібно звернутися із текстом заяви до відповідного державного органу. Текст заяви нижче:

 

Міському голові О.Іваненку

м. ………………, вул. …………………….

 

Управління освіти …………………..

райдержадміністрації

м. …………………, вул. ……………………

 

Петренка Петра Івановича,

м. …………….., вул. …………………….

 

ЗВЕРНЕННЯ

Відповідно до чинного законодавства (закони України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про місцеве самоврядування в Україні», Бюджетний кодекс України, постанова Кабінету Міністрів України від 04.08.2000 №1222 та ін.) благодійні внески від фізичних і юридичних осіб здійснюються виключно на добровільній основі з обов'язковим оформленням відповідної документації та відображенням у бухгалтерському обліку (лист Міністерства освіти і науки України від 09.04.2012 № 1/9-272).

Також, згідно листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 15.04.2011 № 1/9-289 «Щодо оприлюднення інформації про використання благодійних та спонсорських внесків» з метою запобігання фінансових зловживань та хабарництва в навчальних закладах, нецільового використання батьківських внесків, а також уникнення безсистемних та неконтрольованих зборів коштів з батьків, забезпечення доступності та безоплатності освіти керівникам навчальних закладів доручено:

-     систематично проводити звітування перед батьківською та педагогічною громадськістю про використання благодійних та спонсорських коштів;

-     забезпечити постійне інформування громадськості про надходження та використання благодійних внесків шляхом розміщення відповідних матеріалів на веб-сайтах навчальних закладів;

-     провести відповідну роз'яснювальну роботу серед громадськості щодо заборони примусового стягнення коштів з батьків у вигляді благодійних внесків.

Персональну відповідальність за дотримання вимог законодавства щодо збору благодійних, спонсорських внесків та прозорості їх використання несуть керівники навчальних закладів.

Батьківські комітети є добровільними органами громадського самоврядування, створеними на основі єдності інтересів батьків щодо реалізації прав та обов'язків своїх дітей під час організації їх життєдіяльності в закладі. Вони можуть створювати благодійні фонди відповідно до чинного законодавства, в т.ч. контролювати надходження та розподіл грошей, брати участь у вирішенні інших питань, передбачених статутами цих фондів. Методичні рекомендації з питань організації діяльності благодійних фондів надано в листі Міністерства освіти і науки України від 28.11.2013 №1/9-848.

Крім того, в закладі може створюватись піклувальна рада - орган самоврядування, який формується з представників органів виконавчої влади, підприємств, установ, навчальних закладів, організацій, окремих громадян з метою   залучення громадськості до вирішення проблем освіти, забезпечення сприятливих умов ефективної роботи навчального закладу.

Втручання адміністрації та педагогічних працівників у діяльність благодійних фондів і піклувальних рад заборонено.

Повідомляю, що, за твердженнями мешканців, в деяких комунальних навчальних закладах м. …………………. відбуваються неконтрольовані та безсистемні збори із батьків на різні потреби навчальних закладів під приводом необхідності забезпечення поточних потреб, й такі збори відбуваються добровільно-примусово без будь-якого оприбуткування отриманих грошових коштів у встановленому законом порядку на відповідних рахунках.

Із метою недопущення подібних випадків, прошу:

-         вирішити питання щодо скерування комунальним дошкільним і шкільним навчальним закладам в м. …………………… офіційного повідомлення про неприпустимість безсистемних і неконтрольованих зборів із батьків будь-яких грошових коштів на будь-які потреби;

-         Зобов’язати керівників комунальних дошкільних і шкільних навчальних закладів в м. ……………………. вивісити річні звіти за 2015 рік про надходження та використання благодійних внесків на стендах інформації відповідних освітніх закладів;

-         Зобов’язати керівників комунальних дошкільних і шкільних навчальних закладів в ……………………….. провести роз’яснювальну роботу серед батьків про право батьків відмовитися вносити благодійних внесків із врученням відповідних пам’яток.

Прошу вирішити вказане питання із врахуванням досвіду міст і селищ з інших областей України, які врегулювали це питання у відповідності із законом на підставі офіційних рішень, зокрема в м. Черкасах, Тернополі, Києві, Житомирі, Луцька тощо.

 

 

23.02.2016                                                                         Петренко П.І.

 

Ми також закликає небайдужих українців спільно боротися із проявами хабарництва та корупції, не давати та не брати хабарів, долучитися до Руху «Ні хабарництву!», разом змінюючи нашу країну!

 

Рух «Ні хабарництву!»

Категория: Мої статті | Добавил: serggula (23.02.2016) | Просмотров: 2652 | Рейтинг: 5.0/2
Всего комментариев: 0
avatar