Главная » Статьи » Мої статті

У школах знову не має підручників або все вкрадено до нас. Як протидіяти хабарництву у школах?

Нещодавно у ЗМІ знову почали лунати тривожні сигнали про відсутність підручників для учнів молодших класів, зокрема для учнів 4-5 класів, для яких була розроблена нова програма навчання.

Учні не розуміють, чому їм треба навчатись одним підручником на двох, або навіть за якимось чорно-білими роздруківками.

З цією проблемою стикнулися майже всі батьки, але майже ніхто не спромігся бодай дізнатися, де поділися бюджетні кошти, які Міністерство освіти і науки України виділяє для їх придбання? Хто є відповідальним за закупівлю підручників? Чому ж їх не має?

Я і сам, як молодий батько стикнувся з цією проблемою ще у вересні цього року, коли з радістю і натхненням вів свою доньку до школи. Настрій був зіпсований, коли вчитель повідомив про необхідність «за можливості власними зусиллями закуповувати підручники для дітей». І це попри заяви і запевняння міністра освіти і науки про те, що всі діти будуть забезпечені підручниками.

 

У мене одразу виникла думка перевірити слова вчительки і звернутись із ЗАПИТОМ НА ПУБЛІЧНУ ІНФОРМАЦІЮ до управління освіти Дніпровського району м. Києва. У запиті питав наступне:

1) Скільки бюджетних коштів було виділено середній загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № __ міста Києва, для придбання комплектів підручників для перших класів?

2) Чи повністю забезпечена (для кожного першокласника) СЗШ І-ІІІ ступенів № __ міста Києва комплектами підручників для учнів перших класів? Якщо ні, то з яких причин?

3) Скільки коштує 1 комплект підручників для учня 1 класу?

 

У своїй відповіді на мій запит на публічну інформацію управління освіти Дніпровського району м. Києва зазначило, що «підручники для учнів  1 – го класу СЗШ № ___ м. Києва отримувала в 2013 – 2014 навчальних роках безкоштовно  в кількості 46 комплектів, по одному комплекту на кожного учня. Кошти на придбання підручників безпосередньо загальноосвітнім навчальним закладам не виділяються. Міністерство освіти і науки України формує державне замовлення для забезпечення підручниками учнів ЗНЗ за рахунок коштів державного бюджету України, попередньо уточнивши інформацію про контингенти учнів, для яких будуть друкуватися підручники через відповідні органи управління освітою. З зв’язку із збільшенням контингенту учнів 1 класів у 2015-2016 н.р. СЗШ № ___ комплектами підручників забезпечена не повністю. Контингент учнів 1 класу перевищує кількість отриманих підручників у 2012 – 2013 н.р. По мірі надходження інформації про фактичну кількість учнів 1 класів від керівників ЗНЗ, СЗШ № __ буде доукомплектована підручниками шляхом перерозподілу (школи, в яких є підручники понад контингент учнів безкоштовно передають підручники тим закладам, які цього потребують).

Вартість комплекту підручників для 1 класу можна дізнатися у видавництвах, які їх друкують» (виділено курсивом при цитуванні).

 

Як бачимо, прямих відповідей на свої питання, нажаль, я не отримав, проте користь з цього все ж вийшла.

Так, я дізнався про механізми розподілу підручників між школами і де можна дізнатись про вартість комплекту підручників для школяра. Але це не головне. Як я з’ясував, при підготовці відповіді на мій запит, управління освіти вийшло на контакт зі школою і з’ясувало, що спровокувало мій запит і що там відбувається. Через тижні 2 – 3 підручників у школі побільшало, а після копняка зверху риторика вчителів щодо закупівлі батьками підручників власними силами геть зникла. Вважаємо, що у майбутньому паперові підручники будуть замінені на електронні, хоча тут є над чим подумати і подискутувати.

         Отже, не давайте вводити себе в оману, перевіряйте інформацію, яку отримуєте в закладах освіти (і не тільки), які бідкаються на відсутність підручників і просять вас купляти їх за власні кошти.

Максимально користуйтесь таким чудовим механізмом доступу до інформації для громадян як ЗАПИТ НА ПУБЛІЧНУ ІНФОРМАЦІЮ, а також долучайтесь до Руху «Ні хабарництву!».

 

Про те, як звернутися до управління освіти щодо заборони благодійних внесків – читайте тут.

 

Олег Яковенко,

спеціаліст київського обласного

управління ГО «Антикорупційне бюро України»,

активіст Руху «Ні хабарництву!»

 

Категория: Мої статті | Добавил: serggula (13.04.2016) | Просмотров: 570 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 1
avatar
1
Бориспільська школа№1    Директор Шевченко Л.В.
Використано на потреби школи – 31 172,22 грн.1.      Господарчі товари976,002.      Канцтовари244,003.      Заміна лінолеуму у кабінеті №24:18 441,424.      Заміна кришок парт на нові у 24 каб.2 800,005.      Паркетний лак у хореографічний зал2 301,006.      Косметичний ремонт приміщень загального користування (коридорів, харчоблоку, туалетів, спортивних залів та роздягалень)4 851,007.      Оформлення стенду для шкільного музею1 500,008.      Препарати у медичний кабінет58,80Зверніть увагу:
-препарати у медичний кабінет-58,80гривень
-на підручники-00,00гривень
ГАНЬБА
avatar