Главная » Статьи » Мої статті

Справжній іспит наступив для мене згодом

 

Я завжди засуджував хабарництво. Коли в черговий раз чув як хтось дав 100 грн. даїшніку, одразу ставало гидко. На мене така людина справляла негативне враження. Вже в підлітковому віці я вирішив для себе, що ніколи й нікому я не буду давати хабарів, не буду змінювати відношення до себе через підкуп.

Вперше з такою ситуацією я зіткнувся під час навчання в автошколі. Ближче до іспитів у групі почалися грошові збори на екзамен. Казали: «Хто не здає, той іспит не здасть». Навіть не знаю, чи був ще хтось в групі, крім мене, хто не дав грошей. Але інструктор кілька разів підходив до мене і питав: «Так ми будемо здавати іспит чи ні?» І я відповідав: «Так. Будемо». Але при цьому ніяких хабарів не давав. Групою ходили страшилки про те, що в комп’ютерних тестах помилки вже закладено програмою. І тому скласти іспит самостійно просто нереально. Але тест я здав, і навіть непогано.

Ось тільки під час екзамену з керування, відчуваючи сильний тиск з боку інспектора, я почав хвилюватися і заглох на світлофорі. «Виходь», - пролунав вирок. Я вийшов, а за кермо наступний учень. Йшов додому зі змішаними почуттями: з одного боку сподівався на останній шанс перездати, з іншого – був розчарований. Через деякий час мені зателефонував інструктор і сказав: «Володя, Бог почув твої молитви. Прийди і забери свої права». Я мало не впав зі стільця від такої новини. Так я став водієм.

Але справжній іспит на мене чекав трохи згодом. Під час мого першого порушення на дорозі робітник ДАЇ запросив мене до свого авто. «Тож пишемо протокол? чи як?..» - запитав він багатозначно. Штраф складав 460 грн., а моє фінансове становище на той момент було скрутним. Якою невчасною була ця ситуація! «Пишемо», - відповів я рішуче. Він здивовано подивився на мене і ще раз перепитав. А потім дуже неохоче почав шукати і заповнювати протокол. Я міг би обрати легкий шлях вирішення питання, але я знаю, що хабар губить чесність, справедливість, а з часом i саму людину!

 

Друзі, якщо ми хочемо жити в кращій Україні – нам потрібно почати з себе! Перестати обманювати, брати та давати хабарі! Саме так змінюємося ми – і змінюється вся країна. А щоб це було легше – долучайтесь до Національного Руху «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів», підписавши декларацію безхабарності! В нас буде хороше майбутнє, якщо вже сьогодні ми будемо жити чесно!

 

Володимир Сичьов

 

Категория: Мої статті | Добавил: serggula (18.01.2015) | Просмотров: 747 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar