Главная » Статьи » Мої статті

Слідчого можливо заставити робити те, що він повинен зробити і без хабарів

В своїй юридичні практиці часто стикався із прокуратурою, міліцією, слідчими та судами. На жаль, але саме ці сфери користуються найменшою довірою громадян України.

І це справедлива оцінка! Оскільки, дуже часто, навіть за законні рішення, правоохоронні органи вимагають хабара.

От і в мене вийшла ситуація, коли на майно клієнта наклали арешт, при тому, що він ніяк не фігурував у кримінальній справі. Не було жодної згадки про нього чи про його майно у матеріалах справи. Але арешт «на всякий випадок» наклали.

Звернувся до слідчого із адвокатським запитом і прошу зняти арешт. На що отримую відповідь, що, оскільки справа не внесена в єдиний державний реєстр досудових розслідувань – арешт зняти не можливо. Апелюю в іншому запиті – обов’язок внесення справ і ЄРДР – це ваше зобов’язання, тож внесіть справу і зніміть арешт. Наступна відповідь була ще безглуздіша: «оскільки слідчий, який накладав арешт вже не займається цією справою – не можливо встановити хто має повноваження зняти цей арешт».

Приходив неодноразово на прийом до слідчого написав майже з десяток запитів і вже майже «дотиснув» слідчого щоб зняв арешт, але все ж таки слідчий постійно щось придумує. Клієнт вже не витримав і каже: «якщо потрібно заплатити – я дам, запитайте тільки скільки і кому», на що відповідаю: «я так не працюю, вони зобов’язані зняти арешт без всяких хабарів».

Далі погрожую скаргами. Справа починає рухатися. Те, що можна було зробити за декілька днів прийшлось робити за декілька тижнів – але таки зробили – арешт був знятий без всяких хабарів.

Так, можливо,  витрачений час – але справа зроблена чесно і я пишаюся, що я довів і клієнту і слідчому, що справи в Україні можемо і маємо вести чесно, якщо, дійсно, хочемо мати чесну правоохоронну систему в нашій державі.

А для цього рекомендую пару успішних методів «спілкування» із слідчими, що ласі на хабар:

  1. Заявіть одразу, що хабарів давати не будете;
  2. Дайте зрозуміти, що всі незаконні дії будуть одразу ж оскаржені;
  3. Повідомте слідчого, що будете вимагати дотримання всієї законної форми слідства та дотримання строків;
  4. Повідомте, що ви є учасниками громадських організацій, чи антикорупційних рухів (якщо Ви ще не є учасником, то ми щиро Вас запрошуємо до нашого Руху);
  5. Скажіть слідчому, що буде всім краще і йому в тому числі, коли він зробить швидко те, що має зробити.

Як правило, слідчі не люблять, щоб на них скаржилися та «портили» їм життя, тому постараються зробити те, що Ви просите!

Дорогі українці – саме в наших руках доля України! І ми, тільки ми – можемо побудувати доброчесну Україну! Закликаю Вас відмовитися від давання і отримання хабарів, підписавши Декларацію безхабарності та долучившись до Національного Руху «Ні хабарництву»! Разом зможемо побудувати доброчесну та квітучу Україну!

І пам’ятаймо, що ще понад сто років назад Альберт Енштейн казав, що марно очікувати нових результатів, продовжуючи робити теж саме!

 

Адвокат, Сергій Гула

 

Категория: Мої статті | Добавил: serggula (11.01.2015) | Просмотров: 1274 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar