Главная » Статьи » Мої статті

Щодо обов'язкового оприлюднення інформації про використання благодійних внесків у школах

Міністерство Освіти та науки своїм листом №1/9-289 оприлюднило інформацію щодо необхідності оприлюднення способи використання благодійних внесків.

У листі зазначається, що до Міністерства надходять звернення щодо випадків примусового збирання в окремих навчальних закладах коштів на проведення різноманітних заходів, поповнення благодійних фондів та нецільового використання батьківських внесків.

Означене є грубим порушенням Закону України "Про благодійництво та благодійні організації", який передбачає можливість залучення лише добровільних пожертвувань та їх ретельного бухгалтерського обліку.

Низький рівень поінформованості громадськості стосовно ефективності та прозорості їх використання формує негативну суспільну думку щодо фінансових  зловживань та хабарництва у навчальних закладах.

Така ситуація є неприпустимою і засвідчує зниження персональної відповідальності керівників навчальних закладів та послаблення контролю з боку місцевих органів управління освітою за їх діяльністю.

З метою уникнення безсистемних та неконтрольованих зборів коштів з батьків, забезпечення доступності та безоплатності освіти в державних і комунальних навчальних закладах доручаємо керівникам навчальних закладів:

•        систематично проводити звітування перед батьківською та педагогічною громадськістю про використання благодійних та спонсорських коштів;

•        забезпечити постійне інформування громадськості про надходження та використання благодійних внесків шляхом розміщення відповідних матеріалів на сайтах навчальних закладів та у місцевих засобах масової інформації;

•        провести відповідну роз’яснювальну роботу серед громадськості щодо заборони примусового стягнення коштів з батьків у вигляді благодійних внесків.

Наголошуємо, що керівники місцевих органів управління освітою, навчальних закладів несуть персональну відповідальність за дотримання вимог законодавства щодо збору благодійних, спонсорських внесків та прозорості їх використання.

 

Про те, як звернутися до управління освіти щодо заборони благодійних внесків – читайте тут.

 

Команда Руху

 

Категория: Мої статті | Добавил: serggula (13.04.2016) | Просмотров: 557 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar