Главная » Статьи » Мої статті

Раби платять хабарі…

Що відрізняє вільного від раба? Це не тільки свобода їхній дій, але і свобода думок і особливо - волі! Раб, як правило, виконує волю іншого, навіть, якщо це йому не подобається. Вільний, може відмовитися від того, що суперечить його поглядам та переконанням.

Ви не задумувалися, чому такі країни як Англія, Німеччина, США є заможними країнами вже не один десяток років. Відповідь можна знайти не тільки в тому, що в цих країнах люди вміють працювати та цінувати свій час – вони також «витіснили» із себе риси рабства. Ці люди в будь-який момент можуть «викинути» чиновника самодура, звільнити поліцейського-хабарника, покарати несправедливого суддю... Там ніхто із несправедливістю миритися не буде.

Але раб поступає не так. Він мовчить і боїться – тому і він залишається рабом. Очевидно, чим менше в країні рабів - тим багатша країна.

Коли даємо хабара, особливо тоді, коли хтось вимагає його – це ніщо інше як рабство! Саме вільна людина може відмовитися від цього зла і слідувати принципам доброчесності. А раб не може! Він боїться. Він, часто, шукає легших шляхів, нівелюючи будь-які принципи правди та справедливості.

По-суті ця стаття є результатом спостереженням багатьох випадків в житті. Але одна ситуація є дуже красномовною. Це відбувалося на одному із українсько-польському кордоні. Водій просто заявив всім пасажирам: «якщо хочете проїхати митницю без проблем – з кожного по 50 грн. на хабар митнику». І що ви думаєте? Практично всі погодились без жодного слова протесту та запитання. Та знайшлась одна «вільна» людина, яка сказала «я цього робить не буду!. Ми і так нормально пересічемо кордон. Нікому не потрібно давати хабара!». Вона не просто це сказала, Ярина Михайлишин (героїня цієї історії) зняла це дійство на мобільний телефон.

Але, також, дуже показовою була реакція інших пасажирів – вони почали обзивати і принижувати Марію, за те, що вона почала говорити правду та виступати проти їхнього ж грабежу! Ось саме це є найгіршою формою рабства, яке так сильно сидить в нас. І класик був правий, коли говорив, що нам потрібно кожного дня по краплі вичавлювати його із себе!

Хабарництво – це не просто проблема до якої всі звикли, через яку помирають сотні людей на наших дорогах, коли лікарі калічать життя пацієнтів, чиновники знущаються із громадян, а судді, прокурори, міліціонери виправдовують злочинців, коли б мали їх садити у в’язницю…. Ні - хабарництво – це принизлмве рабство, яке так глибокого засіло в багатьох головах та серцях.

Нещодавно я почув від одного провідного антикорупціонера нашої країни, що він дає хабарі за те, щоб вирішити свої справи. Глибоко дивує те, що він не розуміє – що саме в цьому є його велика трагедія. Він ніби щиро на аналітичному та законодавчому рівні бореться з корупцією в наші державі, але на власному рівні є співучасником зла для себе та своїх дітей. Ось це і є класичним рабство думок і волі!

Рабство – це коли люди бояться виступити проти неправди. Коли люди говорять, що так легше і цим «легшим» нівелюють стають зло чинцями. Рабство – це коли тебе роблять дураком, а ти мовчиш та погоджуєшся із таким станом справ.

Нас довго вчили мовчати та «не висовуватися». З нас за 70 років всіма силами старалися зробити рабів. І багато чого їм вдалося… Але вже 25 років живемо без КГБ та Сталіна та інших тиранів. Мали б стати вільними! Але ще багато продовжують боятися та робити так «як легше», не задумуючись про страшні наслідки ось цього «легше».

Ми зобов’язані ставати з колін щодня, коли стоїмо перед вибором зробити «як легше», чи як по-правді. Нам не варто боятися наглого чиновника, самодура інспектора, знахабнілого лікаря. Варто, все ж таки, встати та скинути пута ярма. Варто прагнути правди більше, аніж неправди, варто гамувати злочинців, своїм сміливим словом, варто повстати проти хабарника лікаря, вчителя, чиновника, міліціонера, щоб завтра вони не знищили нас, а робили те, що потрібно без хабарів. Це необхідно робити, якщо хочемо жити в, дійсно, нові країні, якщо думаємо не тільки про себе, але і про своїх дітей!

Не будь рабом – перестань давати хабарі, це буде легко разом, коли долучишся до українського антикорупційного Руху «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів»!

 

З вірою в кращу Україну,

Голова Руху «Ні хабарництву!»

адвокат

Сергій Гула

Категория: Мої статті | Добавил: serggula (10.05.2015) | Просмотров: 1722 | Комментарии: 2 | Рейтинг: 5.0/2
Всего комментариев: 2
avatar
А ПРАВИЛЬНО ЛИ МЫ БОРЕМСЯ?http://blogs.korrespondent.net/blog/politics/3505964/
avatar
2
Нажаль конформістська поведінка притамана велечезній кількості наших співвітчизників. Нажаль, критична маса свідомих громадян, яка би спричинила якісні зміні у суспільстві ще не накопичилась. Революція гідності у серці українців затягується. Довідка: Конформí́зм (від пізньо лат. conformis — «подібний», «схожий») — морально-політичний термін, що означає пасивне, пристосовницьке прийняття готових стандартів у поведінці, безапеляційне визнання існуючого стану речей, законів, норм, правил, безумовне схиляння перед авторитетами, ігнорування унікальності поглядів, інтересів, уподобань естетичних та інших смаків окремих людей і т. д.Конформізм означає відсутність власної позиції домінантності, безпринципна і некритична покора певній моделі, що володіє найбільшою силою тиску (думка більшості, визнаний авторитет, традиція).
avatar