Главная » Статьи » Мої статті

ПОЛОГИ БЕЗ ХАБАРІВ

Що було: 

Тотальна практика платити хабарі лікарям пологових закладів за "безпечні" пологи та післяпологову "турботу" медперсоналу набули всезагального характеру. Так, у державному пологовому будинку лікарю, що прийматиме пологи, прийнято давати приблизно 1/2 від всієї вартості пологів у приватному пологовому будинку. Це називається "домовитись напряму" - і всім від цього краще...


Що зробили: 


Моє тверде переконання, що боротьба із хабарництвом починається з наших щоденних дій і конкретно з себе, підштовхнуло мене до активних дій. Тому коли мені прийшов час ставати на облік до Центру охорони материнства та дитинства, а згодом - і обирати пологовий будинок, я вирішила провести своєрідний моніторинг системи охорони репродуктивного здоров'я та скрізь обирала ті послуги, які держава надає українським жінкам безкоштовно.

Результат - я народила здорову дитину та сама швидко відновилась після пологів, не заплативши жодного неофіційного платежу, окрім офіційних 60 грн. за родзал в пологовому. Пологи приймав той самий лікар, який працює і у приватному відділенні.

Мінуси - "турботи" у післяпологовий період дійсно не вистачало, але це вже проблема із медсестрами, яких не обирають навіть у платному відділенні.

Плюси - пологи пройшли успішно і діями лікарями я повністю задоволена. І зберегла багато коштів, некормлячи ненажеру-хабарника.

Що заважало: 

Занепокоєння усіх близьких та друзів, що за довгі роки звикли до безкоштовно-коштовної медицини.

Що допомогло: 

Впевненість у собі та віра в те, що все пройде без ускладнень і ми таки побудуємо прекрасну, чесну Україну. 

 

Що рекомендую: 

Не платіть всім і вся! Будьте мудрими і не викидайте кошти на вітер! Розумію, що одному важко боротися з хабарництвом, тому доучайтесь до Національного Руху "Ні хабарництву", підписуйте Декларації безхабарності - і разом точно зламаємо систему та змінемо країну! 

 

Анна Зайчук

 

Джерело - http://anticorruption.in.ua/anticorruption-practice/768.html

Категория: Мої статті | Добавил: serggula (23.07.2014) | Просмотров: 1238 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar