Главная » Статьи » Мої статті |
![]() На жаль, можемо констатувати, що нині хабарництвом просякла вся система охорони здоров’я нашої держави - від дільничних лікарів до високих чинів профільного міністерства. І чим вищий рівень, тим більший хабар. Якщо в кабінетах звичайних лікарів хабарництво починається з сотні гривень, то на вершині медичної піраміди воно вже сягає сотень тисяч гривень. Можемо назвати хоча б декілька звичних сфер медичного хабарництва:
ВИПИСКА ЛІКАРЕМ НЕПОТРІБНИХ ЛІКІВ Надзвичайно популярний приклад, коли лікар, виписуючи ліки, вказує, де саме їх купити, в якій конкретній аптеці. Це 100% завуальоване хабарництво, оскільки пацієнт точно переплачує ті кошти, які осідають і в аптеці, і в кишені злодія-лікаря. Те ж саме стосується так званих БАДів (біологічно активних добавок), які лікарі пропонують як додаткове лікування. Але варто пам’ятати - БАДи не лікують! Запобігання: При наявності даного факту – одразу повідомити органи управління охорони здоров’я та в прокуратуру. Непотрібно нічого з’ясовувати з лікарем – потрібно написати на нього скаргу і знайти іншого добросовісного ескулапа.
ОТРИМАННЯ ФАЛЬШИВИХ ДОВІДОК Ще одна поширена схема, яку практикують лікарі - продаж «лівих» довідок. Наприклад, лікарняний на тиждень, довідка про зроблені щеплення дитині, довідка про непридатність до військової служби... Протидія: при отримані фальшивої довідки (або отримання достовірної інформації, про подібні факти) потрібно обов’язково звернутися до прокуратури та Управління охорони здоров’я.
Цей вид хабарництва – регулярний дохід для хірургів. Якщо це термінова або чергова операція, то родичів пацієнта починають «опрацьовувати», мовляв, що ці послуги небезкоштовні. Протидія: Вимагати офіційний прейскурант послуг та сплачувати за ці послуги тільки в касі. У разі вимоги сплатити кошти у «кишеню», необхідно дзвонити на гарячу лінію Міністерства. У разі безвихідної ситуації можна дати хабара, але постаратися цей факт зафіксувати (таємний відео- чи аудіозапис, фото тощо), а після операції надати матеріали до прокуратури та Управління охорони здоров’я.
Як правило, у кожному державному лікувальному закладі існують офіційні лікарняні каси, куди потрібно вносити благодійні внески. Це очевидна узаконена система хабарництва, прибуткова для головного лікаря і тих, хто вище по вертикалі. Пацієнту гарантують нібито краще відношення в разі сплати такого "благодійного" внеску. Але, як правило, ставлення від цього не змінюється, а додаткові хабарі все одно потрібно платити. Протидія: На те ці внески і благодійні, тобто чи добровільні, щоб пацієнт міг сам вирішувати – чи буде він їх платити, чи ні. При нахабному вимаганні сплатити «благодійний» внесок необхідно звернутися зі скаргою до головного лікаря. Якщо це не допоможе – звернутися до управління охорони здоров’я вашого району, міста.
Лише нам вирішувати, чи будемо ми «годувати» монстра хабарництва у медицині, і тим самим знижувати якість медичних послуг, чи займемо принципову позицію, щоб вилікувати систему охорони здоров’я від тотального хабарництва. Для цього існує загальнонаціональний Рух «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів». Пишіть нам свої історії та пропозиції як подолати хабарництво в нашій державі.
Команда Руху «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів»
| |
Всего комментариев: 1 | |
![]() ![]() ![]()
1
![]() | |