Главная » Статьи » Мої статті

Хабарництво в дитячих садках – як з ним боротися?

 Здавалося б, що така сфера як дошкільне виховання дітей має бути максимально чистою і прозорою, оскільки ідеться про наше майбутнє – про наших діточок. Але не так є, як нам цього хочеться. На жаль, за різні незаконні вимоги батьки часто мають платити із власної кишені у кишеню хабарників. 

Так, якщо дитині настав час іти в дитячий садок, батьки визначаються із відповідним дошкільним закладом. Як правило, це розпочинається зі знайомства із завідувачкою, яка, часто, дає зрозуміти, що дитячому садку потрібна допомога та що існують благодійні вступні внески, які потрібно оплатити для подальшого позитивного рішення. 
Ця схема є, очевидним хабарництвом і всі кошти з благодійних внесків ідуть напряму хабарникам, а не на покращення дитсаду.

Варто пам’ятати, що жодним нормативним актом не передбачена сплата жодних вступних платежів або сплати благодійних внесків. І про це потрібно нагадати завідуючій, а при її протидії – звернутися в районне управління освіти та в місцеву прокуратуру. Саме так батькам потрібно діяти, для того, щоб відбити охоту злочинної наживи. 
 
Наступним дуже широким видом звичного хабарництва є пожертви на ремонт дитячого садка. 
В цьому випадку батькам варто знати, що є планові ремонти дошкільних закладів, на які виділяється відповідна бюджетна сума. Але працівники районного управління освіти та керівництво дитсадку хочуть цю суму зберегти для себе, а батькам розказують, що коштів на ремонт немає: "будьте добрі  -платіть". 
Для того, щоб ефективно боротися з таким видом хабарництва, потрібно
із листом офіційно звернутися  до районного управління освіти, щоб вони надали кошторис по відповідному дитячому будинку та інформацію про асигнуванням на відповідний ремонт. Цю інформацію Вам повинні надати згідно із Законом „Про доступ до публічної інформації”. А за всі заклики керівництва дитсадку про ремонт розцінювати як незаконні та писати відповідні скарги. І дуже важливо пам’ятати – депутати Верховної Ради не роблять ремонт у Раді за власний рахунок, тому і Ви не зобов’язані робити такий ремонт у садику. 
 
 Ще один вид хабарництва – це "підкормлювати" вихователів, думаючи, що вони будуть проявляти особливу увагу вашому чаду. 
Цей рід хабарництва є особливо цинічним, оскільки породжує неоднакове та несправедливе ставлення вихователя до інших дітей. І вони обов`язковов відчувають це, що в майбутньому буде мати дуже негативні наслідки.  
Протидіючи цьому виду хабарництва варто розуміти, що дбайливе і уважне ставлення до дітей є обов’язком вихователя і за негідне ставлення до дітей потрібно робити зауваження та проводити роз’яснювальні розмови.

Чи варто нам боротися з хабарництвом в дитячих садочках? Однозначно, що так! Саме так ми змінимо нашу країну та побудуємо гідне майбутнє для наших дітей. Всі разом ми змінемо нашу країну, викорінюючи пороки хабарництва. А для цього, будь ласка, долучайтесь до Руху "Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів". 

Команда Руху
„Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів” 

 

Категория: Мої статті | Добавил: serggula (04.08.2014) | Просмотров: 1837 | Рейтинг: 5.0/3
Всего комментариев: 0
avatar