Главная » Статьи » Мої статті

Як студенту не давати хабарів?

Тема хабарництва продовжує бути актуальною у вишах. Для когось із студентів хабарництво - один з можливих інструментів вирішення питання здобуття освіти,  для іншого – норма сучасного життя. Переважно, хабарництво у вишах спостерігається протягом всього навчального процесу, але особливо проявляється під час здачі сесій. Але серед студентів є ті, які справді бажають змін і мають намір здобувати вищу освіту чесним шляхом.

З мого особистого досвіду навчання в одному з Київських вишів протягом п’яти років, на кожній сесії поставало питання класти гроші в залікову книжку. Я з першого курсу заявила, що маю принципову позицію щодо цього питання, хоча чула від своїх одногрупників звинувачення, що я «нібито з’явилась з іншої планети». Але остання сесія була винятковою. Бо склалась ситуація, коли не просто пропонували в такій формі здавати бажаючим, а одним професором вимагалась конкретна сума в заліковку (звичайно, це відбувалось через посередників). Я відмовилась дати гроші і сказала, що піду самостійно здавати цей предмет. Викладач прийняв від мене іспит. Але я також  написала скаргу в деканат з проханням створити комісію і розслідувати ці обставини. І, насправді, була створена комісія. З боку університету не було ніякого пресу, натомість всі хвилювались, щоб я була задоволена відповіддю і ситуація не вийшла за межі закладу. Але оскільки ніхто з групи (30 чоловік) не підтвердив дачу хабара, викладача, кандидата наук, залишили на посаді. Щоправда, він був тимчасово відсторонений.

Найкраща зброя в боротьбі з хабарництвом – це твої знання і твоя позиція щодо хабарництва. А щоб довести причетність викладача до хабарництва, Вам потрібно мати докази (факти): відеозапис, свідчення свідка, або безхабарну гривню.

Показово те, що зацікавленою стороною існування корупційних схем являються самі ж студенти. Звичайно, є і викладачі , які сприяють цьому. Але зараз, як ніколи раніше, викладачі набагато обережніші до отримання хабара.

В контексті подій останнього року студентство виступало чи не основним ініціатором  змін та двигуном подій Революції Гідності. Саме студенти першими вийшли на мітинг підтримки євроінтеграції та проти політики минулого режиму. Студенти перші потерпіли від влади.  Вірю, що під впливом цих подій у свідомості студентства відбулись зрушення щодо методів здобуття освіти, і зараз набагато легше відстоювати свою позицію і здавати ?

Навіть, якщо ви в меншості, але маєте намір і позицію  навчатись чесно і не платити хабарів - не бійтесь, закон на вашій стороні. На даний момент, знаючи ситуації в країні, керівництво вишу не дозволить собі Вас звільнити тільки через те, що Ви не дали хабара.

Звичайно,  боротися з хабарництвом  у сфері вищої освіти мають усі: і керівництво держави, і адміністрація ВНЗ, і викладі, і студенти. Та все ж, кожен ваш вибір  матиме вплив на долю вишу. Вибір за Вами! 

Рух «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів» готовий надати Вам допомогу, якщо Ви вирішите не давати хабарів у Вашому виші. Долучайтесь і підписуйте декларацію безхабарності, щоб разом подолати чуму хабарництва!

Надія Ширий

 

Категория: Мої статті | Добавил: serggula (18.02.2015) | Просмотров: 656 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar