Главная » Статьи » Мої статті

Як я навчалась у ВУЗі без хабарів! Це можливо, а головне достойно!

Ще перед вступом до цього закладу, проживаючи на той час в місті Львові, я чула позитивні відгуки, а саме що студенти не дають хабар , а викладачі не беруть. Отож, переїхавши до Києва, я відразу подала документи саме в цей навчальний заклад. Перша сесія пройшла можна сказати на відмінно, іншими словами - перша сесія це «посвячення у справжні студенти». В кінці сесії ми отримали план самостійної роботи предметів для складання заліків та іспитів наступної сесії.

В перші дні наступної сесії старостою було озвучено в безапеляційній формі, що кожний має здати по 20 грн. на кожний екзамен та залік, а предметів було достатньо. Усі погодилася, протест був тільки з моєї сторони. «Ми,студенти юрфаку маємо демонструвати верховенство права, а не навпаки», зазначила я. Хоча, будь-які аргументи з моєї сторони не бралися до уваги, навпаки - вони піддавалися жорстокій критиці зі сторони старости.

І, що ж ви думаєте шановні студенти, чи приймала я в цьому участь? На жаль, так! Протягом семестру я здавала на кожний екзамен по 20 грн. Перед екзаменами ми вручали викладачу пакет. Більше того я навіть приймала участь у виборі подарунка. Хоча, в середині в мені відбувався протест проти сформованого стереотипу, тим більше я мала позитивні відгуки про цей заклад. Ми лише вступили до закладу, щоб здобути правові знання, але староста групи вирішила, що вона краще знає як отримати ці знання. А найголовніше – свідомо переступаємо закон України. І всі ми розуміли,що збирання коштів на подарунки для викладачів, щоб здати екзамен – це є ніщо інше, як хабар, який передбачає кримінальну відповідальність.

Я вирішила поговорити зі старостою, але це тільки її розсердило. Більше того вона почала мене підставляти, звинувачувати, обзивати і навіть кричати. Звинувачувати в тому, що я хочу піти проти системи, проти того, що вже давно існує, що я не вдячна. Ніхто із одногрупників не  виступив проти неї, тільки деякі говорили мені особисто, що ти молодець, але ні один не відважився приєднатися до моїх протестів. Було надзвичайно важко перебувати в такій групі, коли всі проти тебе. Не зважаючи на тиск зі сторони старости, я  прийняла рішення не здавати гроші на подарунки.

Коли викладачі цього університету дізналися, що в групі створився конфлікт через подаруночки, деякі відмовлялися брати хабарі. Екзамени доводилося, здебільшого, здавати індивідуально, бо староста дорікала що за їхній рахунок я здаю успішно екзамени. Та всі знали, що успішно не можливо здати екзамен, навіть якщо ти даєш викладачу хабар, не підготовившись до екзамену.

Хочу відзначити, що здебільшого викладачам були цінні наші знання а не подаруночки. Лише був один викладач, який назвав грошову суму для швидкого складання екзаменів. Він ні разу не проводив пари, з’являвся  і відразу зникав. Напевно такі «викладачі» самі давали хабар?  

Чому я не перейшла в інший вуз? Бо розуміла, що система така ж сама, як і в цьому закладі. І необхідно починати руйнувати цю ганебну систему там, де ти знаходишся. І найголовніше – я було глибоко переконана, що поступаю правильно. Освітньо-кваліфікаційний рівень «спеціаліста» здобувала в іншому закладі.

Чому хабарі користуються такою шаленою пропозицією в ВНЗ? Перша причина з моїх спостережень – це виявлялося у небажанні навчатися, адже нічого не дається так просто, потрібно докладати зусиль для того,  щоб досягти бажаного результату. І нажаль, можу резюмувати, що низький рівень знань студента є наслідком хабарництва. І саме цей рівень знань не дозволить студенту отримати гідні роботу та достойно зарплатню! Чи хочете Ви цього, дорогі студенти?

Хочу з власного досвіду поділитися кроками як не давати хабарі у ВУЗі:

  1. Прийміть рішення, що будете спеціалістами високого рівня і не будете давати хабарі;
  2. Одразу заявіть свою нетерпимість до хабарництва і жорсткою відмовою на будь-яку пропозицію хабаря;
  3. Підпишіть Декларацію безхабарності, тим самим Ви стаєте учасником національного Руху «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів». Знайте, що Ви не один, нас сотні - і ми в будь-який момент прийдемо Вам на допомогу;

  1. Письмово зверніться на ім’я Ректора про факти хабарництва та попросіть допомоги у подоланні цієї проблеми;
  2. Також, рекомендую про хабарника повідомляти на «Гарячі» лінії:

  а)  (044) 481- 32-15 - Міністерство освіти;

  б)  0-800-507-001Генеральна прокуратура України;

  в)  0-800-501-482- Служба безпеки України;

  г)  0-800-507-309- урядова лінія;

  д)  (044) 256-11-10приймальня МВС України;

  є)   044) 417-41-18 - Українська Гельсінська спілка з прав людини

  ж)  (044) 223 -13-45 - ВСК з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю.

  1. Залучіть Студентську раду для подолання хабарництва у вашому ВНЗ;
  2. Повідомте про випадки хабарництва Рух «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів».

Друзі, нам варто бути сильним духом і не зраджувати своїм принципам та новій Україні! Наші знання – це гарантія високо розвинутої доброчесної України!

Нелла Вознюк

Категория: Мої статті | Добавил: serggula (17.01.2015) | Просмотров: 1471 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar