Главная » Статьи » Мої статті

Як боротися із хабарництвом на митниці?

Здається, і Революція Гідності вже минула і ніби повинні ми вже «жити по-новому», та все ж корупція та, зокрема, хабарництво залишається нашим найстрашнішим ворогом. Чому найстрашнішим? Та тому, що він внутрішній – це ми, українці, підживлюємо його та не можемо здолати.

Родючим ґрунтом, який плекає та сприяє росту хабарництва, є митниця. І далеко не перший рік. Всім чудово відомо про те, як «старанно» та «добропорядно», а головне «ЧЕСНО», працює наша Державна Фіскальна Служба (ДФС). Хабар на митниці просто творить чудеса: от завозять через кордон, умовно, 10 холодильників, а розмитнюють максимум 3, або інша ситуація, коли навмисне занижують митну вартісь – магія, чи не так?І так, на жаль,  живемо, і, ніби, будуємо правову державу.

А чому, власне, так відбувається, що всі службовці, починаючи від начальства, вимагають хабара? Відповідь очевидна – недосканалене законодавство та невисока громадська свідомість підштовхують працівників митниці до злочинних дій.

Однак можна відзначити спроби влади трохи спростити та покращити ситуацію на митниці, це зокрема прийняття нового Митного Кодексу України, який має певні новели, серед яких скорочення терміну надання адміністративних послуг службою до 4-ох годин (ст.255), запровадження електронного декларування (ст.257) та презумпції невинуватості (ст.8), до якої ми ще повернемося. Дійсно, це певною мірою змінює попередній стан речей, але факт залишається фактом – хабарництво на митниці процвітає! І всі ми розуміємо, що вигідно це обом сторонам: як підприємцю-контрабандисту, так і службовцю, якому потрібно якось годувати сім’ю за нинішнім курсом долара. Та й не тільки їм, ще вигоду отримує начальство і їх контролюючі органи та й споживачі товару, які зможуть його придбати значно дешевше. А програє в результаті лише держава, в якої з-під носа забирають шалені кошти, що могли б наповнити бюджет. Крім того знижується авторитет державної служби, повністю нівелюється принцип верховенства права та законності, адже виходить, що фіскальна служба разом із правоохоронними органами, суддями та іншими мають свої закони. Може Дж. Орвелл був правий, говорячи, що «Всі є рівними, але деякі з них рівніші за інших»?

Але ми можемо робити вже щось, щоб змінити ситуацію на краще! Отож, що можна зробити в ситуації, коли на митниці вимагають хабара?

  1. повідомити СБУ та правоохоронні органи про факт хабарництва. Контактні дані легко знайти зайшовши на відповідний сайт із власного телефону чи планшета;
  2. постаратися зафіксувати факти хабарництва на відео- та аудіоматеріали і долучати журналістів, щоб забезпечити гласність і публічність роботи фіскальної служби;
  3. знайти однодумців підприємців, які хочуть жити і діяти чесно, об’єднатися та співпрацювати;
  4. залучити громадські організації, які працюють у даному напрямі;
  5. активно викривати конкретного хабарника митника всіма можливими законними способами, використовуючи соціальні мережі та пресу;
  6. мати наші Безхабарні гривні та Декларації доброчесності та вручати їх, коли у вас вимагають хабара.

  1. Долучитися до Національного Руху "Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів", щоб разом протидіяти цьому злу!

Як бачимо, засоби для боротьби у нас є! Тепер тільки сильне бажання жити чесно та будувати Нову Україну, де буде краще завтра жити нам та нашим дітям! Все в нашим руках! Як писав Тарас Шевченко: «Борітеся- поборете – Вам Бог помагає!».

Команда Руху

«»Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів

 

 

Категория: Мої статті | Добавил: serggula (26.01.2015) | Просмотров: 915 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar