Главная » Статьи » Мої статті

Безхабарна гривня

За останніми даними 2014 року Transparency International, наша держава займає 142 місце за рівнем сприйняття корупції. Цей показник є одним із найгірших серед всіх країн світу.

За дослідженням Центру Разумкова понад 50% громадян України стикаються з хабарництвом, щоб добитися реалізації своїх законних прав.

З хабарництвом українці стикаються повсюди: у сфері надання адміністративних послуг, на дорогах, у судах, в медицині, в правоохоронній сфері та в інших випадках. Багато експертів заявляють, що хабарництво в Україні має масовий характер та є чи не найсерйознішою суспільною проблемою.

В усьому світі дієвим механізмом боротьби з хабарництвом є активне громадське суспільство та принциповість громадян, які відмовляються давати та брати хабарі. Саме такий менталітет сьогодні необхідно сформувати у пересічного українця. 

Щоб зменшити рівень сприйняття хабарництва у суспільних та професійних відносинах Громадська організація «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів» започаткувала ряд проектів, які будуть формувати менталітет не сприйняття хабарної поведінки, а також допоможуть звичайним громадянам ефективно протидіяти хабарництву.

Одним з таких проектів є проект «Безхабарна гривня» номіналом в нуль гривень, що була розроблена активістами національного руху «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів»!

Одним із головних символів Безхабарної гривні є шина, що палає у вогні, як невід’ємний атрибут Революції гідності. Цей символ дає можливість ще і ще нагадувати нам, що люди немарно помирали на Майдані – вони приносили свою жертву за нову Україну, за безхабарну Україну!

За словами голови громадської організації Сергія Гули, головне завдання проекту «Безхабарна гривня - хабарнику»: - це надати додаткового інструменту громадянам України для протидії хабарництву у побутовій сфері. У жартівливій формі висміяти хабарника та сформувати негативне ставлення до хабарництва у будь-якій сфері суспільного життя.

Проектом передбачається, що серед широкого кола українців буде розповсюджена Безхабарна гривня номіналом в нуль гривен для того, щоб останні могли її надати чиновнику-хабарнику. Також, проектом передбачається поширення інформації про найкращі методи протидії хабарництву у різноманітних сферах суспільного життя.  

Рух «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів» закликає небайдужих українців долучитися до національного Руху «Ні хабарництву!» та разом, своїми чесними справами, будувати нову Україну.

 

Прес-служба Руху

Категория: Мої статті | Добавил: serggula (09.12.2014) | Просмотров: 1848 | Рейтинг: 5.0/2
Всего комментариев: 0
avatar