Главная » Статьи » Мої статті

10 правил протидії хабарництву

Всі ми, час від часу, зіштовхуємося з хабарниками. Тими, хто вимагає в нас хабарі. Це може бути чиновник, ДАЇшник, лікар, викладач, суддя, митник та інші. Що робити у таких ситуаціях? Як протидіяти незаконній та нечесній практиці з їхнього боку? Які заходи є, дійсно, дієвими?

Активісти Руху «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів» розробили декілька універсальних правил, які допоможуть кожній чесній людині, яка не хоче давати хабарі «поставити» на місце хабарника.

Отже, для ефективної протидії хабарнику Вам потрібно:

Перше – одразу заявити про несприйняття хабарної поведінки. Тобто, при вимаганні (прямому чи непрямому) хабара Вам варто чітко сказати: «я не даю хабарів». Часто, це ставить хабарника в глухий кут і він перестає надалі вимагати хабарів, оскільки розуміє з якою людиною він спілкується.

Друге – скажіть, що одержання хабара і його надання є кримінальними злочинами. Тобто за це садять в тюрму: і того, хто дає, і того, хто бере. Це дуже лякає хабарників. Вони знають і розуміють, що чинять протизаконно. І якщо їм про це заявити, це, як правило, одразу зупиняє хабарника!

Третє – повідомте про хабарника в правоохоронні органи та вищестоящому начальству! Не мовчіть. У нас тому так багато хабарників, що ми не викриваємо їх. Критично важливим є те, щоб хабарника «витягнути» на світло. І тоді зло зупиняється. За цим посиланням Ви знайдете телефони, куди повідомляти про хабар.

Четверте – при вимаганні будь-яких коштів - Ви маєте право отримати таку інформацію: на підставі якого нормативного документу стягується плата? Просити пред’явити наказ чи розпорядження. За їх відсутності - відмовитися вносити кошти, оскільки це схема хабарництва. А також вносьте оплату у касу, з подальшим отриманням чеку!

П’яте – залучайте журналістів до висвітлення системних явищ хабарництва. Коли Ви знаєте конкретні постійні факти хабарництва на митниці, в суді, в школах, в лікарнях, держустановах, в ДАІ і знаєте про конкретні системи знайдіть місцевих журналістів або загальнонаціональних (Наші гроші, Українська правда, програми «Гроші» на 1+1 та інші) і опишіть всю відому хабарну систему та попросіть викрити злочинців.

Шосте – долучіть до антихабарної компанії місцевих активістів та громадські організації (ГО «Ні хабарництву!» Transparency International Україна, Центр протидії корупції). Повідомте їм про факти хабарництва та попросіть у них допомоги. Наприклад в ГО «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів» є окрема сторінка на їхньому веб-сайті, де необхідно повідомляти про всі факти хабарництва. А вже активісти цієї громадської організації зроблять офіційні запити до правоохоронних органів з вимогою провести відповідне розслідування.

Сьоме - вручіть хабарнику безхабарну гривню. Активістами Руху «Ні хабарництву!» розроблено спеціальну гривню номіналом в нуль гривень, яку ви можете роздрукувати та вручити хабарнику, щоб він знав і про вашу позицію, і про те, що наші хлопці не даремно помирали на Майдані Незалежності. Їхня кров проливалася для того, щоб ми жили в заможній та чесній Україні.

Восьме - пам’ятайте, що давання хабара – це незаконна поведінка. Судять не тільки того, хто бере хабарі! Під дію кримінального кодексу підпадають і люди, які дають хабарі. Тому, не ставте себе в невигідне, нечесне та незаконне положення. Захистіть себе, відмовившись давати хабарі!

Дев’яте - майте персональне бажання зберегти ваші кошти для Ваших нужд, а не на чергову дачу чи машину хабарнику. До прикладу, за даними журналістів каналу 1+1, тільки в Києві, за приблизними даними, тіньовий ринок благодійних фондів шкіл та лікарень становить понад три мільярди гривень щорічно! Це гроші, які когось конкретно збагачують, а когось роблять біднішим. 

Десятеознайомтесь про те, як можна боротися з хабарництвом у різних сферах. А також роздрукуйте нашу Декларацію безхабарності, заповніть її і пред’явіть її тому, хто у Вас вимагає хабара. Вже не один учасник Руху казав – що цей метод є дуже дієвим!

І найголовнішедолучіться до Національного Руху «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів». Таких українців вже сотні! І разом ми, точно, здолаємо це принизливе явище хабарництва та побудуємо Нову, квітучу Україну!

 

З повагою,

Команда Національного Руху «Ні хабарництву!

Я не даю і не беру хабарів»

 

Категория: Мої статті | Добавил: serggula (18.12.2014) | Просмотров: 3672 | Рейтинг: 5.0/3
Всего комментариев: 0
avatar