Всі новини » 2014 » Жовтень » 21 » Віктор Павлік: “Я стояв перед вибором”
09:39
Віктор Павлік: “Я стояв перед вибором”

Нещодавно Народний артист України Віктор Павлік підписав особисту декларацію про новий спосіб життя та закликав українців долучатися до загальнонаціонального Руху “Ні хабарництву! Яне даю і не беру хабарів” .

 

Вікторе, на Вашу думку, чому хабарництво так сильно вкоренилося в стиль життя українців? 

Я народився в хабарний період, мабуть, що у ньому і помру. На жаль, Україна ще далека від того рівня цивілізації, коли можна сказати, що з хабарництвом у нас покінчено. Звичайно, на прикладі інших країн помітно – що цивілізованішою є країна, то менше проявів хабарництва в ній. І навпаки. Але всі разом, об’єднавшись, ми можемо докладати зусиль, щоб цю негативне проблему вирішити.

Скільки має пройти часу для подолання масового явища хабарництва в Україні і що на це може вплинути? 

Думаю, немало. Як мінімум років 20-30, а то і всі 50. Суспільство потребує рішучих змін. Насамперед, Україна повинна стати максимально цивілізованою. А для того, щоб відбулися такі кардинальні перетворення, то, грубо кажучи, повинні всі вмерти і по-новому народитися. Для змін у державі потрібне нове мислення, нове покоління, десятки тисяч нових людей – нові викладачі, нове навчання, починаючи з дитячого садочку, нові школи, нові вищі навчальні заклади і т. д. Виховання “нової людини” повинне повністю переформатуватися з колишнього старого. А це, як розумієте, тривалий шлях до того, щоб країна стала справжньою, цивілізованою, європейською.

Чи важко було відмовитися від “підкупу”, коли у грудні минулого року Вам за великі гроші пропонували виступати на антимайдані?

Це був скрутний час для країни – період революції гідності, коли люди боролися за своє світле майбутнє. Мені потрібно було зробити вибір. Звісно, як і кожна людина, я маю свої проблеми, фінансові негаразди. Гроші потрібні завжди – на запис нових пісень, на зйомку нових кліпів. Пропозиція була “спокусливою” – співати за досить немалі гроші, які б мені ”залатали” багато дірок у бюджеті. Але не все вимірюється грошима. Я розумію, що заробивши ці гроші, я б дуже тяжко себе почував і докоряв собі. Я би не зміг собі пробачити. На шальках терезів переважило те, що я – українець, родом з Тернопільщини, те що на Західній Україні живе моя мама, друзі, однокласники. Почуття патріотизму, вболівання за свій народ перемогло. Тому собі і замовникам я сказав “ні”, моя позиція – бути разом з народом, людьми, майданом – за майбутнє нашої держави.

А правила на дорозі порушуєте? Як спілкуєтесь з працівниками ДАІ?

Звичайно, не без цього, але так щоб “нахабно” вимагали хабара – випадку не було. Я ж людина відома, мене всі знають. Крім того, я багато виступаю перед працівниками ДАІ та беру участь в акціях, пов’язаних з їх професійними святами. Працівники ДАІ в цивілізованих країнах отримують гідну зарплатню і дорожать своєю роботою. Тому хабарів не беруть. Чого не скажеш про нашу країну – зарплати у даішників малі, грошей їм не вистачає.

Взагалі, я не “злісний” порушник, але коли все ж таки трапляється, мене, зазвичай, відпускають. Хоча, буває, що оформлюють протокол та доводиться сплачувати штраф. Чесно кажучи, було б зручніше, сплачувати штрафи на місці, без цих формальностей та викликів до суду. Але це в тому випадку, якщо є гарантія, що гроші підуть не “в кишеню”, а за призначенням.

Що для Вас означає підписання декларації безхабарності?

Декларацію я підписав з великим задоволенням. Тепер спокійніше сплю. Я за чесність, справедливість і за те, щоб хабарів не брати і не давати. Мені хотілося б, щоб вся Україна підписала таку декларацію. Не тільки підписала, а ще й виконувала. Тому закликаю всіх долучатися до Руху “Ні хабарництву!”, а також запрошувати своїх друзів. І хай у всьому вам допоможе Господь! Бо тільки з Богом у цьому світі можна перемогти зло. Вперед, до кращих змін!

 

Кореспондент Руху Олена Гула

Переглядів: 1042 | Добавив: serggula | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar