Всі новини » 2014 » Вересень » 25 » В УКРАЇНІ СТАРТУВАВ ГРОМАДСЬКИЙ ПРОЕКТ "БЕЗХАБАРНИЙ ДЕПУТАТ"
18:09
В УКРАЇНІ СТАРТУВАВ ГРОМАДСЬКИЙ ПРОЕКТ "БЕЗХАБАРНИЙ ДЕПУТАТ"

У четвер, 25 вересня 2014 р. о 12.00 в інформаційному агентстві «Інтерфакс» відбулась прес-конференція, на якій експерти та громадські активісти представили новий громадський проект «Безхабарний депутат» - щеплення від політичної корупції.

Політична корупція в Парламенті стала чи не найголовнішою причиною узаконених корупційних схем, неякісного законодавства та переділу власності.

Сьогодні багато кандидатів в депутати, які і їхні попередники, в передвиборчих програмах і виступах заявляють про боротьбу з корупцією. Проте, насправді, багато з них бачать своїм головним завданням особисте збагачення через різноманітні корупційні схеми або хабарі за голосування за «потрібні» законів.

 

Щоб не допустити в Парламент депутатів-хабарників, експерти кажуть про кілька необхідних умов, які після революції гідності є для України реальними.

В усьому світі реальними механізмами боротьби з хабарництвом у вищих ешелонах влади є незалежні контролюючі органи.

Ні законодавчі, ні адміністративні, ні будь-які інші заходи, що направлені на протидію корупції не можуть бути ефективними без політичної волі на всіх рівнях влади та чесних намірів найвищого керівництва. Ми говоримо про єдину державну політику, яка включала б комплекс заходів політичного, економічного, соціального і правового характеру:

громадський контроль в відкритій атмосфері та публічне висвітлення розкритих справ – наступна важлива умова для зміни корупційного клімату;

незалежність судової влади, якої досі в Україні не було;

жорстка підзвітність владних осіб перед реально незалежним органом, котрий здійснюватиме моніторинг чистоти діяльності слуг народу та матиме повноваження притягувати до відповідальності посадових осіб будь-якого рівня.

За словами голови громадської організації Сергія Гули, головне завдання проекту «Безхабарний депутат»: очищення Парламенту від політичного хабарництва та встановлення громадського контролю за діяльністю депутатів.

Проектом передбачається, що кожному кандидату в депутати Верховної Ради буде запропоновано підписати Декларацію безхабарності, в якій міститься персональне зобов’язання не давати і не брати хабарі під час своєї професійної діяльності та приватного життя. За концепцією проекту, кандидати в депутати, які не підпишуть декларацію безхабарності, отримають «почесне» звання «безхребетний депутат».

Сергій Гула зазначив: «Саме це є першим кроком до доброчесності наших депутатів. І наша громадська організація зробить все, щоб надалі моніторити дотримання взятих на себе депутатами зобов’язань та мінімізувати ризики політичної корупції».

«Після всього пережитого, під час війни на сході, продовжувати брати хабарі – це злочин проти власного народу. Після Революції Гідності, коли громадяни повстали проти корупції – Україна змінилася і продовжує змінюватися. Але усвідомлюють це ще не всі», - каже виконавчий директор Transparency International Україна Олексій Хмара. За його словами, Україна важкою ціною завоювала шанс побудувати нове життя, отримати новий парламент. Депутати, які братимуть хабарі - зрадять її і продадуть цей шанс».

«Потрібні радикальні, докорінні зміни. Перелом свідомості. Чим більше простих людей і політиків матимуть моральне щеплення від хабарів – тим справедливішою і більш людяною стане наша країна. Підписання цього документу з безхабарності – це символічний жест, який показує бажання людини працювати чесно і незалежно від думки олігархів. Той, хто цього не робить, - демонструє, що згідний працювати за стандартами часів Януковича» - вважає Голова громадського Руху «Ми разом» Олександр Юраков.  

Організатор проекту: ГО «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів»

Для контактів:

Керівник проекту «Безхабарний депутат»

Сергій Гула

+38(097)5839778

info@nihabarnyctvu.org

Переглядів: 983 | Добавив: serggula | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar