Всі новини » 2015 » Липень » 26 » Уряд провалив онлайн-голосування за члена конкурсної комісії НАЗК. Запуск Нацагентства під ризиком
17:30
Уряд провалив онлайн-голосування за члена конкурсної комісії НАЗК. Запуск Нацагентства під ризиком

Реанімаційний Пакет Реформ з сумом констатує, що Кабінет Міністрів України з тріском провалив онлайн-голосування за власного представника в конкурсній комісії Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). Уряд не забезпечив навіть мінімальних гарантій персоніфікованого та захищеного голосування і, таким чином, фактично позбавив громадян права на чесне волевиявлення, а учасників виборів – на справедливі результати. Запуск НАЗК як ключового органу з моніторингу декларацій та стилю життя всіх держслужбовців країни було вчергове дискредитовано.

23 липня 2015 року на новинних порталах, визначених Кабінетом Міністрів України, тривало онлайн-голосування за представника в конкурсній комісії НАЗК за квотою Уряду. Громадський переможець онлайн-виборів мав замінити Романа Гребу як скомпрометованого уповноваженого від Уряду в складі комісії. За інформацією Урядового порталу, дані про переможця онлайн-голосування мали бути невідкладно внесені на розгляд Кабінету міністрів.

Проте, непоодинокі свідчення громадян, які безпосередньо брали участь в онлайн-голосуванні, свідчать, що Уряд не забезпечив технічної інфраструктури для здійснення неупередженого вибору. Так, фахівці громадської організації «Електронна демократія», які розробляли систему голосування за членів Ради громадського контролю Національного антикорупційного бюро, підготували відео, з якого видно, що будь-який бажаючий у день онлайн-виборів міг цілком законно проголосувати необмежену кількість разів на кожному з сайтів, допущених Урядом до голосування. Кожен такий голос було зараховано при визначенні переможців онлайн-виборів, організованих Кабінетом Міністрів.

У підсумку, результати голосування виявились помітно спотвореними. Через це кандидат, який набрав найбільшу кількість голосів, звернувся з офіційною заявою до Служби безпеки України з проханням перевірити факти втручання в систему голосування сторонніх осіб, які ставлять під сумнів законність виборів.

Зважаючи на це, Реанімаційний Пакет Реформ не визнає проведене 23 липня 2015 року онлайн-голосування та вимагає від Кабінету Міністрів України проведення нових онлайн-виборів як за представника від Уряду, так і за громадську частину конкурсної комісії НАЗК.

Для належної організації  онлайн-виборів, Кабінет Міністрів має:

1. Надати достатній час на висунення антикорупційними громадськими організаціями своїх кандидатів.

2. Передбачити подання кандидатами набору документів, за якими можна оцінити професійні якості кандидатів та їх досвід антикорупційної роботи.

3. Розробити захищену систему голосування з відкритим протоколом, яка би дозволяла відстежувати спроби накруток голосів, або використати вже готову систему, застосовану під час виборів Ради громадського контролю Національного антикорупційного бюро.

4. Провести голосування на єдиній платформі з широким інформуванням про це громадськості через авторитетні медіа України.

Переглядів: 415 | Добавив: serggula | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar