Всі новини » 2014 » Вересень » 23 » У ЛУЦЬКУ ЗА ХАБАР БУДУТЬ СУДИТИ І ЧИНОВНИКА, І БІЗНЕСМЕНА
09:45
У ЛУЦЬКУ ЗА ХАБАР БУДУТЬ СУДИТИ І ЧИНОВНИКА, І БІЗНЕСМЕНА

СБУ та Військова прокуратура Волині ведуть досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях: по тому, хто дав і хто отримав хабар.

Нагадаємо, ще в травні відкриттю розважального центру у Луцьку мав передувати мільйонний хабар.

Тоді 200 тисяч гривень хабара отримав заступник голови ДСНС від луцького підприємця за підписання актів прийняття в експлуатацію систем протипожежного захисту торгово-розважального центру у Луцьку. Але це була лише п’ята частина запланованої суми. Усього від луцького директора високопосадовець мав отримати мільйон гривень.

Потому, у серпні, голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко дав завдання волинським підлеглим «зайнятися» мільйонним хабарем. 

«У Головному управлінні по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБ України, Військовою прокуратурою центрального регіону України здійснюється досудове розслідування стосовно заступника Голови ДСНС України та у рамках кримінального провадження стосовно підприємця, громадянина України, який підозрюється у наданні службовій особі неправомірної вигоди.

Під час досудового розслідування у цих кримінальних провадженнях працівники СБУ задокументували факт передачі підприємцем посадовцю ДСНС України неправомірної вигоди у розмірі 200 тисяч гривень. Але це, як йшлося раніше, лише п'ята частина запланованої суми.
Відповідно до статті 369, КК України, давання хабара карається штрафом від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років.

Натомість стаття 368-2 говорить про незаконне збагачення так: якщо предметом була неправомірна вигода в особливо великих розмірах, то порушник карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Зауважимо, що «в особливо великому розмірі» це - сума, яка перевищує п’ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто на сьогодні - це понад 609 тисяч гривень.

Строки ж досудового розслідування не можуть перевищувати дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого, або особливо тяжкого злочину (КПК України. Стаття 219), тобто справа може затягнутися до травня 2015-го року.

Часто, ті, хто дають хабара, думають, що уникнуть покарання. Але законодавство України сьогодні чітко передбачає покарання як для того, хто дає, так і для того, хто бере хабара. Про що попереджає Рух "Ні Хабарництву! Я не даю і не беру хабарів"

 

За матеріалами "Волинські новини"

 

Переглядів: 567 | Добавив: serggula | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar