Всі новини » 2016 » Червень » 1 » Рада громадського контролю НАБУ відзвітувала про рік роботи
13:08
Рада громадського контролю НАБУ відзвітувала про рік роботи

15 активістів за рік обрали понад 500 співробітників Бюро, включно з керівниками підрозділів та детективами, для яких  домоглися застосування поліграфу для перевірки їх доброчесності - перша Рада громадського контролю Антикорупційного бюро України звітує про рік роботи.

 

«Нашою ключовою задачею було створити принципово новий правоохоронний орган без старих кадрів і кумівства, - розповідає Віталій Шабунін, голова Ради громадського контролю НАБУ. – Саме тому, вперше в Україні ми розглядали і біографії людей, які подавалися в бюро, та з ким вони раніше працювали. Ми викидали з конкурсу людей через погану репутацію чи колишні зв’язки, хоча за всіма професійними навиками вони мали б отримати роботу. Так, наприклад, через громадський тиск ми не допустили в бюро колишніх юристів регіоналів, екс-чоловіка Оксани Калетник, чи одіозного податківця на лексусі».

 

Окрім того, члени Ради громконтролю допомогли детективам Бюро у затриманні прокурора-хабарника, який намагався підкупити членів Ради громадського контролю за їх позитивне рішення про працевлаштування на посаду детектива. Наразі кримінальне провадження щодо горе-кандидата розглядається в суді, а сам підозрюваний перебуває під домашнім арештом. Йому загрожує позбавлення волі на  термін від 3 до 6 років.

Рада громадського контролю Антикорупційного бюро обирається відкритим он-лайн голосуванням на 1-річний термін. До першої Ради громадського контролю увійшли: Віталій Шабунін, Устінова Олександра та Дарина Каленюк з «Центру протидії корупції», Олексій Хмара, Ярослав Юрчишин, Андрій Марусов та Дмитро Шерембей з «Трансперенсі Інтернешнл Україна», автомайданівці Олексій Гриценко та Роман Маселко, журналісти Денис Бігус, Кисіль Аліса та Дмитро Чаплинський з проекту «Наші гроші» та журналісти-розслідувачі Максим Опанасенко та Олександр Гуменюк з "Громадянської служби "Свідомо", а також Сергій Гула з руху «Ні хабарництву».

 

Вибори нового складу Ради громадського контролю при НАБУ відбудуться 2 червня 2016 року.

 

Контактна особа:

Устінова Олександра, Секретар Ради громадського контролю НАБУ

Переглядів: 293 | Добавив: serggula | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar