Всі новини » 2014 » Листопад » 17 » ПРО ХАБАРНИЦТВО У ВЕРХОВНІЙ РАДІ - відео
09:28
ПРО ХАБАРНИЦТВО У ВЕРХОВНІЙ РАДІ - відео

Від двох до десяти тисяч доларів щомісячно просто за готовність голосувати, від 500 доларів до двох тисяч за прогул комітету і блокування закону, ще кілька десятків тисяч за лобіювання – приблизно такі розцінки гуляли у парламенті ще зовсім недавно, кажуть у Tranparency international.

Олексій Хмара, Transparency International:

“Написати законопроект коштує від двох до десяти тисяч доларів, середня ціна п’ять тисяч – практично на будь-яку тематику. Якщо це дуже спеціальне питання, наприклад, регулювання нафтогазової сфери або якийсь економічний або антикорупційний блок, там де треба мати спеціальні знання, то там ціна може бути і 50 тисяч доларів.”

Та й такі цифри – приблизні. За перехід із фракції – подейкують – деяким пропонували і по кілька мільйонів доларів.

Мовляв, усе залежить від авторитету та політичної ваги депутата.

Аби подолати хабарництво, кажуть експерти та громадські активісти, необхідно втілити ряд заходів.

Антикорупційне бюро, прозоре фінансування партій, незалежність судової влади. Починати ж пропонують з підтримки кампанії “Ні хабарництву”, публічно поставивши підпис під обіцянкою не давати і не брати хабарів.

Сергій Гула, “Ні хабарництву”:

“Тиском громадськості, тиском зсередини, тиском журналістів ми примусимо цих депутатів відчувати себе незручно. Більше того, притягувати до відповідальності, тому ми розуміємо, що це моральне і публічне зобов’язання. Яке інколи набагато важливіше за якісь каральні методи.”

Дати бій хабарникам пропонують і простим громадянам. Мовляв, політична корупція та повсякденна – нерозривно пов’язані.

Ось чому Рух "Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів" розпочинає проект "Безхабарний депутат", щоб створити надійний громадський контроль за діяльністю новообраних народних депутатів

Дарина Каленюк, Центр протидії корупції:

“Якщо ми будемо миритися з тим, що так, лікарю потрібно давати хабар, то ніхто не буде йти і вимагати у Верховній Раді нормальних зарплат для тих самих лікарів. Лікарі повинні отримувати нормальні зарплати. А для того, щоб почався цей рух, щоб формувати потребу на це, треба почати з себе і відмовитися давати хабарі.”

Copyright © 2014 euronews

 

Переглядів: 887 | Добавив: serggula | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar