Всі новини » 2014 » Листопад » 23 » Презентація Руху «Ні хабарництву!» на Рівненщині
18:54
Презентація Руху «Ні хабарництву!» на Рівненщині

Хабарництво завжди було і є поруч з нами, створюючи дискомфорт в житті. Воно переслідує нас, починаючи з раннього дитинства - з дитячого садка. З батьків добровільно-примусово вимагають благодійні внески на ремонт, подарунки, квіти. Ситуації продовжується в школі - оцінки, призові місця на олімпіадах та конкурсах, увагу вчителя можна здобути за гроші. Діти спостерігають нашу модель поведінки. Хабарництво сприймається ними як норма життя. Але ж ми хочемо, щоб наші діти жили в новій Україні! Що робити, щоб змінити ситуацію?

Про це в м. Рівному розмірковували активісти громадських організацій. Відповідь одна – ми не можемо змінити сусіда, але можемо змінити себе! Хабарництво, як і вся корупція, не безлика - вона має ім”я.

Як зазначила Олена Гула, член правління ГО "Ні хабарництву!": Щоб піднімати ці гострі питання в суспільстві та не давати спокою нашому сумлінню, активісти Руху "Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів" розробили декларацію безхабарності. Іншими словами, декларацію доброчесності. Цей документ як індикатор для совісті, моральне свідчення перед самим собою та суспільством про те, що у своєму професійному та особистому житті я зобов"язуюсь не давати та не брати хабарів!

Звичайно, ніхто крім нас не може проконтролювати виконання такого зобов”язання, проте найкращий контроль - власне сумління”.

Проекти, над якими працює Рух “Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів”:

- Безхабарний депутат

- Безхабарна інфографіка - просвітницька робота

- Повідом про хабар

- Інтервью з відомими людьми

- Презентації в університетах. Спілкуємося з молоддю, закликаємо молоде покоління долучитися до доброчесного способу життя

- Виступи на радіо, телебаченні, конференціях

- Сайт - на якому міститься інформація про різні форми боротьби з хабарництвом, що можуть стати в нагоді в особистому житті, поради юриста тощо

- в подальшому планується ще і інші проекти (напр., написання роз’яснювальної брошури, соціальна реклама, антикорупційні флеш-моби). 

За 2 місяці функціонування організації “Ні хабарництву!”, близько 700 людей підписали такі декларації. Ніхто їх не змушував. Це молодь та люди старшого віку різноманітних професій та посад. Серед них - юристи, науковці, викладачі ВНЗ, адвокати, навіть прокурори, студенти, інженера, депутати. Це реальні люди з реальними іменами.

Тож, долучитися до національного Руху можна підписавши таку декларацію, та, за бажанням, ставши волонтером Руху.

Презентація Руху "Ні хабарництву!" відбулася в рамках проекту регіонального обговорення антикорупційного законодавства, що реалізується ГО "Transparency International Україна".

Прес-центр Руху

 

Переглядів: 638 | Добавив: serggula | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar