Всі новини » 2014 » Грудень » 4 » На Одещинні пройшла конференція з питань державних закупівель та боротьби з хабарництвом
12:51
На Одещинні пройшла конференція з питань державних закупівель та боротьби з хабарництвом

На Одещині 4 грудня пройшла конференція з питаь боротьби з корупцією у державних закупівлях та протидії хабарництву на низовуому рівні.

Учасниками конференції стали понад 100 молодих людей, громадських активістів з різних куточків країни та студенти з Одеського національного університету імені Мечнікова.

Сфера державних закупівель є чи не найкорумпованішою в Україні, а тому і потребує особливої уваги громадськості. Варто зазначити, що левова частка коштів державного бюджету реалізується саме шляхом проведення тендерів у державних закупівлях, де часто трапляються зловживання. Цей факт визнавали ряд урядів, серед яких і уряд Азарова 2012-2014 рр.. Відповідний лист №149 від 11.04.2013 р. «Про криміналізацію сфери державних закупівель» був направлений головою СБУ Олександром Якименко на ім'я прем'єр-міністра України. Так, за даними листа Голови СБУ «від 50 до 75% бюджетних асигнувань під час процедури держзакупівель освоюється з численними порушеннями. Через корупційні оборудки у сфері держзакупівель збитки становлять 10-15% (35-52,5 млрд. грн.) видаткової частини держбюджету щорічно».

Тому, щоб встановити ефективний контроль за сферою державних закупівель, потрібно, щоб громадськість могла користуватися Вісником державних закупвель та оскаржувати документи, які передбачають зловживання у сфері закупівель. 

 

Варто зазначити, що на сьогодні вісник Державних закупівель є основним джерелом для громадськості, щоб встановити публічний контроль за використанням державних коштів.

Саме з Вісника закупівель можна дізнатися всю необхідну інформацію про замовника та виконавця послуг, отримати необхідну тендерну документацію, дізнатися про цінову політику та іншу важливі інформацію.

Гула Сергій, адвокат, експерт Центру протидії корупції, а також Голова Руху "Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів" виклав законодавчі та практичні основи ефективним користуванням Віснику державних закупівель для громадських лідерів з Одещини та інших міст України та розкрив інші інструменти протидії корупції у державних закупівлях. 

Варто зазначити, що під час тренінгу відбулася презентація національного Руху "Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів".

Захід був організований завдяки фінансовій допомозі Уряду Сполучених Штатів Америки, що були виділені у гранти для учасників програм обмінів

 

Команда Руху

 

Переглядів: 681 | Добавив: serggula | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar