Всі новини » 2015 » Вересень » 10 » Мій університет - Територія без хабарів (прес-реліз)
13:20
Мій університет - Територія без хабарів (прес-реліз)

У четвер, 10 вересня 2015 р., о 9:00 на Майдані Незалежності у м. Києві відбувся студентський флешмоб: «Мій університет – територія без хабарів».

За останніми даними Transparency International наша держава займає 142 місцем за рівнем сприйняття корупції (дані 2014 р.). Цей показник є одним із найгірших серед всіх країн світу.

Громадяни України стикаються з хабарництвом повсюди: у сфері надання адміністративних послуг, на дорогах, у судах, в медицині, в правоохоронній сфері, освіті... Багато експертів заявляють, що корупція в Україні має масовий характер та є чи не найсерйознішою суспільною проблемою.

За дослідженнями громадської організації «Ні хабарництву!», яке проводилося в минулорічному навчальному році, практика хабарництва є звичайним явищем для понад 65% ВУЗів нашої країни.

Для вирішення цієї проблеми активісти українського антикорупційного Руху "Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів" підготували ряд антикорупційних інструментів для студентів, а саме: спеціальну Безхабарну інфографіку, «Безхабарну гривну» та «Безхабарний значок».

«Саме активна позиція студентів є головною запорукою подолання високого рівня хабарництва в українських ВУЗах, зазначив Голова Руху «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів» Сергій Гула. «Від сьогодні ми розпочинаємо всеукраїнський проект «Мій університет – територія без хабарів», який передбачає створення мобільних антикорупційних груп в університетах, які будуть сприяти протидії ВУЗівським корупційним схемам».

Під час флешмобу відбулася колективне підписання студентами різних ВУЗів Декларації безхабарності, як публічного зобов’язання, що вони не будуть давати хабарів за своє навчання, а також будуть активно протидіяти різноманітним проявам підкупності та нечесності.  

Окрім того, на заході розповсюджувалася “Безхабарна гривна”, яку студенти зможуть вручати викладачам-хабарникам.

Український антикорупційний Рух «Ні хабарництву!» буде продовжувати свою антикорупційну діяльність серед українських ВНЗ, розповсюджуючи антихабарні інструменти. Саме широке охоплення українського студентства в антикорупційному напрямку, зможе дати хороший поштовх для очищення українських ВУЗів від корупції та хабарництва!

Прес-центр: ГО «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів»

Переглядів: 467 | Добавив: serggula | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar