Всі новини » 2015 » Травень » 6 » Хто ж такі українські детективи антикорупційного бюро?
18:04
Хто ж такі українські детективи антикорупційного бюро?

Ось і до жилися ми до власних детективів. Колись ми їх тільки спостерігали на екранах наших телевізорів і гордилися їхньою відважністю та безкомпромісністю у боротьбі із злочинцями. Чи стануть наші, українські, детективи такими ж хоробрими та нетерпимими до корупційних проявів та до хабарників найвищого рівня? Будемо сподіватися, що саме так воно і буде! На те вони і детективи…

Закон України «Про національне антикорупційне бюро» передбачає запровадження нової посади правоохоронних органів, а саме у структурі Антикорупційного бюро, як детективів. Хто ж це такі антикорупційні детективи?

Найперше це державні службовці на яких покладається особлива відповідальність, а саме оперативно-розшукова діяльність та досудове розслідування у кримінальних провадженнях. По-суті – це найголовніший фокус їхній діяльності.

Саме вони будуть відповідальні, щоб негайно вживати заходів оперативного характеру, коли стане відомо про ту чи іншу корупційну схему. Це свого роду нові слідчі, які будуть діяти у новоствореному антикорупційному органі. Саме вони будуть зобов’язані негайно виїжджати на місця корупційних дій, затримувати осіб, арештовувати майно, опечатувати приміщення та інші необхідні оперативні заходи.

Очевидно, що наступним логічним кроком після оперативних заходів є повноцінне проведення слідства відповідної корупційної кримінальної справи. Детективи  будуть зобов’язані назбирати такий масив доказів, який буде достатнім для того, щоб корупціонера притягнули до відповідальності відповідним судовим рішенням.

5 травня 2015 року директор Антикорупційного бюро Артем Ситник оголосив конкурс на вакантні посади детективів. Їх має бути 100. Конкурс буде не простим, оскільки, очевидно, що багато захочуть податися на цю посаду, через особливо неважкі кваліфікаційні вимоги та дуже високу зарплату в розмірі аж 32 тисяч гривен.

Варто зазначити, що закон передбачає, що особи, які не мають попереднього досвіду роботи в державних органах на посадах, пов’язаних з оперативно-розшуковою діяльністю, проведенням досудового розслідування, після проходження конкурсу на зайняття посади детектива проходять обов’язкове стажування в Національному бюро строком до одного року.

Сподіваємося що конкурсна процедура відбору нових детективів та подальше стажування осіб, які не мають оперативно-розшукового досвіду діяльності, сформує грізний «кулак» Антикорупційного бюро, що стане справжньою грозою для всіх корупціонерів нашої країни!

 

Голова Національного Руху «Ні хабарництву!

Я не даю і не беру хабарів»,

Аналітик Transparency International Україна

Сергій Гула

 

Переглядів: 1368 | Добавив: serggula | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar