Всі новини » 2015 » Лютий » 18 » Хто не зможе бути директором Національного антикорупційного бюро?
15:51
Хто не зможе бути директором Національного антикорупційного бюро?

Сьогодні активно триває процес відбору кандидатів на посаду Директора Національного антикорупційного бюро. Конкурс на цю посаду викликав справжній ажіотаж. Свої кандидатури на головування у бюро подали понад 150 чоловік, а отже конкурсній комісії буде над чим попрацювати. Особливо перевіряючи їхній майновий стан та причетність до роботи у політичних партіях.

Верховна Рада не поскупилася, щоб у профільному законі передбачити такі критерій до керівника головного антикорупційного органу, які здатні із наявного великого списку кандидатів залишити 1-2 особи, які потенційно зможуть бути директором НАБу.

І першим критерієм, за яким будуть відсіювати кандидатів – це їхня належність до українського громадянства. Частина 2 статті 6 ЗУ «Про Національне антикорупційне бюро» передбачає, що головою НАБу може бути тільки громадянин України.

Отже, іноземець або особа без громадянства не може бути головою Національного антикорупційного бюро.

Не може бути директором бюро особа, яка не має вищої юридичної освіти та стажу роботи за фахом юриста не менше, ніж 10 років, більше того така особа, для зайняття посади Голови НАБу, має мати досвід роботи на керівних посадах в органах влади, установах, організаціях або міжнародних організаціях не менше ніж п’ять років, має володіти державною мовою та здатна за своїми діловими та моральними якостями, освітнім і професійним рівнем, станом здоров’я виконувати відповідні службові обов’язки.

Окрім цього, законом передбачено, що директором НАБу не може бути особа, яка мала останні два роки, до подання заяви до конкурсної комісії, причетність до складу керівних органів політичної партії або якщо вона знаходилася у трудових чи інших договірних відносинах з відповідною партією.

Також не може бути призначена на посаду Директора Національного бюро особа, якщо вона:

1) за рішенням суду визнана недієздатною або її дієздатність обмежена;

2) має судимість;

3) відповідно до вироку суду позбавлена права займатися діяльністю, пов’язаною з виконанням функцій держави, або обіймати певні посади;

4) має громадянство іншої держави;

5) у разі призначення буде безпосередньо підпорядкована особі, яка є її близькою особою;

6) не пройшла спеціальну перевірку відповідно до ЗУ «Про очищення влади»;

7) не подала декларацію про майно та доходи.

 

Як бачимо – вимоги до майбутнього Директора Національного антикорупційного бюро надзвичайно серйозні. І це виправдано! Адже, очевидно, що саме від того, хто стане першим директором Національного  антикорупційного бюро буде багато в чому залежати, чи стане боротьба із корупцією реальною, а не бутафорною.

Будемо сподіватися, що конкурсна комісія відбере, а президент України призначить достойну кандидатуру, яка буде в точності відповідати законодавчим вимогам та стане «грозою» для корупціонерів!

Обрання нового очільника бюро виклик і для громадянського суспільства України.  Це наше завдання, щоб вивести «на чисту воду» кожного кандидата та не дати можливості проскочити «темній коняці» для прикривання вже діючих та нових корупційних схем! Тому, закликаю всіх небайдужих громадян, громадських активістів вивчити список кандидатів, постаратися перевірити їх на вищезгадані критерії та повідомити журналістам та конкурсній комісії всі факти невідповідності конкретного кандидата законодавчим вимогам.

В партнерстві із державою та активною громадською позицією точно зможемо відсіяти «зерно від полови»,  що дасть свій благодатний плід на полі антикорупційних реформ.

 

Сергій Гула,

Аналітик Transparency International України,

Голова ГО «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів»

 

Переглядів: 1014 | Добавив: serggula | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 2
avatar
1
Дивитись: ЗАЯВА НА КОНКУРС НА ДИРЕКТОРААНТИКОРУПЦІЙНОГО БЮРО УКРАЇНИhttp://khabibullin.kiev.ua/httpkhabibullin-kiev-uap3260/
avatar
0
2
Так передбачено в Законі України - тому і не може бути!
avatar