Всі новини » 2014 » Жовтень » 4 » Хабарництво стає залежністю, — Папа Франциск
21:47
Хабарництво стає залежністю, — Папа Франциск

Під час своєї проповіді Папа Франциск сказав, що той, хто займається корупцією, втрачає власну гідність і дає дітям «нечистий хліб». Понтифік застеріг, що хабарництво стає залежністю. Святіший Отець молився, щоб Господь «перемінив серця поклонників ідола хабара».

Свою проповідь Папа побудував на притчі про нечесного управителя із Євангелії.

«Коли думаємо про наших ворогів, то, справді, у першу чергу думаємо про диявола, тому що це він спричиняє нам зло», – зауважив Святіший Отець, додаючи, що стилем життя і поведінки, які дуже подобаються дияволові, є світськість, тобто, жити згідно з так званими «цінностями» цього світу. Прикладом світськості є згаданий управитель, хоч хтось може сказати, що він, мовляв, «робить те, що всі». І, дійсно, повсюди існує бажання «шукати легшого шляху» заробити на життя.

У притчі господар похвалив нечесного управителя. «О, так, – зауважив Папа, – це похвала хабареві! А звичка хабарництва є світською звичкою та дуже-дуже грішною. Ця звичка не походить від Бога, бо Він наказав нам приносити до домівки хліб, зароблений чесною працею! І цей чоловік, цей адміністратор його приносив. Але як? Він давав їсти своїм дітям нечистий хліб. А його діти, які, можливо, навчалися у найпрестижніших школах, зростали в зразковому середовищі, отримували від тата на поживу нечисть, тому що батько, приносячи додому нечистий хліб, втратив гідність. І це, – наголосив проповідник, – великий гріх!»

Звичка хабарництва, за словами Святішого Отця, викликає залежність, але якщо існує «світська хитрість», то буває також і своєрідна «християнська спритність», яка полягає в тому, щоб вміти діяти «не з духом світу», а чесно. Саме це, як зазначив проповідник, має на увазі Ісус, коли говорить, що слід бути хитрими як змії, але простими, як голубки. І поєднати ці дві речі є «благодаттю Святого Духа», є даром, якого ми повинні просити.

Підсумовуючи, Папа Франциск запросив слухачів до молитви за «дітей і підлітків, які отримують від батьків нечистий хліб», бо вони також голодні, «прагнуть гідності». Молитися за те, щоб «Господь навернув серця поклонників ідола хабара», щоб вони зрозуміли, що «гідність походить з чесної праці».

P.S. Для активної протидії хабарництву в Україні було створено Рух "Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів", закликаємо кожного долучитися до цього Руху

 

За матеріалами CREDO

Переглядів: 675 | Добавив: serggula | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar