Всі новини » 2015 » Травень » 5 » Яка буде структура та чисельність антикорупційного Бюро?
21:11
Яка буде структура та чисельність антикорупційного Бюро?

Від побудованої структури Національного антикорупційного бюро буде залежати ефективність нового антикорупційного органу. А ефективність має бути висока. Суспільство втомилося від корупції і очікує на реальну боротьбу з цією «чумою».

Сьогодні слово за першим директором Національного антикорупційного бюро – паном Ситником. Саме він повинен побудувати таку структура НАБу,  яка буде швидко та якісно «ламати» різноманітні корупційні схеми, а топ-хабарників притягувати до відповідальності.

Закон України «Про національне антикорупційне бюро» передбачає ряд вимог до структури НАБу, хоча і дає свободу дій в цьому напрямку очільнику Бюро. Так, закон передбачає, що національне бюро буде складатися з центрального і територіальних управлінь. Безперечним позитивом є те, що НАБ буде мати свої представництва в регіонах. Не у всіх державах є така модель. Україна пішла шляхом регіонального представництва, що є дуже виправданим на даний час.

Директор бюро буде відповідальний за створення територіальних управлінь і своїм рішенням буде їх «узаконювати». Але таких управлінь не повинно бути більше семи, юрисдикція яких буде охоплювати визначені в рішенні директор області України, Автономну Республіку Крим, міста Київ та Севастополя.

Гранична чисельність центрального та територіальних управлінь Національного бюро буде становити не більше 700 осіб, у тому числі не більше 200 осіб начальницького складу.

Щодо свободи дій. Законодавець передбачив, що директор Національного бюро, у випадку обґрунтованої необхідності, може утворювати своїм рішенням додаткові територіальні управління Національного бюро у межах області чи Автономної Республіки Крим. Цікаво, що в законі передбачено, що територіальних управлінь не повинно бути більше семи, але, якщо директор вирішить інакше – значить їх буде більше. Життя покаже скільки ж їх буде насправді…

Також, щодо структури та штатної чисельності управлінь Національного бюро та положення про них буде затверджуватися Директором. Тут ми бачимо повну свободу дій для нього, а отже і повну відповідальність за ефективність діяльності відповідних структурних підрозділів НАБу.

До структури управлінь Національного бюро можуть входити підрозділи детективів, що будуть здійснювати слідчі дії, інформаційно-аналітичні, оперативно-технічні підрозділи, підрозділи, що здійснюють виявлення майна, підрозділи швидкого реагування, експертні, фінансові, кадрові та інші підрозділи – вибір у директора бюро є надзвичайно великий, головне ним правильно скористатись.

Також директор Національного бюро може створювати комісії у складі: працівників Національного бюро, прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та представників громадських об’єднань.

Директор Національного антикорупційного бюро отримав велику законодавчу можливість у виборі структури свого органу – він і буде основною особою, яка відповідальна, щоб Бюро ефективно запрацювало в Києві та в регіонах, щоб «накривати» всіх топ-корупціонерів, руйнуючи їхні корупційні схеми! А ми, громадськість, повинні все зробити для того, щоб саме так воно і трапилось, «накривши» своїм громадським контролем Національне антикорупційне бюро.

 

Голова Національного Руху «Ні хабарництву!

Я не даю і не беру хабарів»,

адвокат,

Сергій Гула

 

Переглядів: 1306 | Добавив: serggula | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar