Всі новини » 2015 » Червень » 24 » Як в Дубно з активістами боряться місцеві чиновники
18:52
Як в Дубно з активістами боряться місцеві чиновники

Україна – одна з найбільш корумпованих країн світу, так в 2012 році вона ввійшла в першу трійку країн з такою проблемою. Згідно матеріалів Вікіпедії в Україні найвищі рівні корупції мають такі галузі: охорона здоров’я – 54%, суди – 49%, вища освіта – 43%.

Для відвідувачів Дубенської поліклініки 19 червня 2015 року був звичайним днем, коли була потреба прийти на обстеження, як виявилось – для самих лікарів цей день був не звичайним, а передсвятковим, оскільки в неділю 21 червня святкується День медика. Ополудні можна було побачити чергу під підлітковим кабінетом № 302, лікарем якого є Чижишина С.Г., зі слів самих пацієнтів в кабінет зайшли інші лікарі, в тому числі головний лікар Сорока В.О., було чути оплески, сміх, очевидно в кабінеті проходило святкування. Це відбувалось в той час, коли під кабінетом стояла черга людей на прийом до лікаря. На запитання одного з пацієнтів чи довго ще чекати, вийшовший працівник з цього кабінету сказав, що довго, а ще краще прийдіть в понеділок.

У зв’язку зі скаргами людей приїхала помічник депутата Дубенської міської ради Панкевич О.В. із запитанням чому не приймались пацієнти, оскільки в графіку робочого часу немає обідньої перерви, або ж потрібно було попередити людей про перерву, чому до пацієнтів ставляться з неповагою, відправляють додому. Лікар Чижишина С.Г. відповіла на підвищених тонах, що вона того дня прийняла більше 80 людей, при нормі 22 людини. Коли Панкевич О.В. сказала, що від таких лікарів хворі стають ще більщ хворими, вона відповіла - «можливо». Після цього активісти взяли номери телефонів та прізвища пацієнтів, що також чекали на прийом та були свідками цієї ситуації. В приймальню до головного лікаря активістів не пустили, сказали, що він ніби-то пішов на нараду.

В понеділок 22 червня 2015 року активісти вирішили все таки потрапити на прийом до головного лікаря Сороки С.Г. – спроба поспілкуватись з лікарями, розв’язати конфлікт, призвів до того, що одному з активістів було вручено повістку на проходження медичної комісії у зв’язку з мобілізацією в зону АТО.

АКТИВІСТ спочатку відмовився підписувати повістку, оскільки не знаючи юридичних норм вважав, що повістка повинна вручатись за місцем проживання. Хоча в травні минулого року він приходив у військкомат у якості добровольця, коли в України забрали Крим. Наразі активіст має хвороби, що згідно положення про військово-лікарську експертизу в ЗСУ, кваліфіковані як такі, що зумовлюють його стан обмежено придатним до військової служби. Після отримання повістки – активісти пішли повторно до головного лікаря Сороки В.О. для з’ясування питання по якому прийшли. Своєї радості головний лікар не приховував та повідомив, що «допоможе» пройти АКТИВІСТУ медогляд по його мобілізації в ЗСУ, повторивши декілька разів, на питання як він «допоможе» та навіщо допомагати, - Сорока В.О. відповів, що «ми допоможемо тобі пройти медогляд, приставимо до тебе медсестру, яка буде ходити з тобою по кабінетах і допомагати проходити медогляд», після прохання уточнити – головний лікар виставив активістів за двері кабінету, пояснивши, що начальник відділу охорони здоров’я забороняє йому з ними спілкуватись. Розмову було записано на диктофон з ціллю мати докази у разі зловживання службовим становищем лікарів при поставленні діагнозу активісту, якому зібрались при його хворобах «допомагати» проходити медогляд.

Таке враження, що одна з найбільш корумпованих галузей в Україні, медицина, претендує на ще одну номінацію – найбільш хамовитої, нахабної, спекуляційної… Невже лікарі будуть вдаватись до фабрикування результатів обстеження задля гострої потреби корупціонерів позбутись активіста, що висвітлює їх діяльність? За неофіційною інформацією вказівка мобілізувати активіста в зону АТО була від дубенської верхівки. Це вже не перший випадок, коли активістів Дубенської громадської організації «ПРАВИЙ СЕКТОР» намагаються відправити в АТО.

Якщо у Вас, шановне панство, все впорядку з документами, якісно виконуєте свої службові обов’язки, і хочете, як кажете, змінювати Україну в кращу сторону, є такими патріотами, то чому так боїтесь громадських активістів?

Переглядів: 839 | Добавив: serggula | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar