Всі новини » 2015 » Липень » 15 » Громадськість закликає Верховну Раду ухвалити два важливих антикорупційних закони
17:12
Громадськість закликає Верховну Раду ухвалити два важливих антикорупційних закони

Громадські організації та експерти, об'єднані в коаліцію «Реанімаційний пакет реформ», закликають Верховну Раду ухвалити на поточному тижні дві важливі антикорупційні ініціативи, а саме:

  • прийняти за основу законопроект №2123а щодо запобігання і протидії політичній корупції;
  • прийняти за основу та в цілому законопроект № 2344а щодо вимог до членів конкурсної комісії з відбору кандидатів на посади членів Національного агентства з питань запобігання корупції.

Законопроект №2123а був розроблений громадськими експертами IFES, Центру політичних студій та аналітики, Transparency International Україна, ЧЕСНО та Реанімаційного Пакету Реформ у співпраці з народними депутатами та Міністерством юстиції. 14 липня Комітет Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції рекомендував взяти законопроект за основу.

Прийняття законопроекту дозволить втілити міжнародні стандарти у сфері політичного фінансування, обмежити вплив приватного капіталу на політику, виконати рекомендації Україніз боку Групи держав проти корупції (ГРЕКО) та ОЕСР щодо посилення прозорості фінансування партій та виборчих кампаній,є зобов’язанням України в рамках Плану дій для лібералізації візового режиму між Україною та ЄС.

Законопроект № 2344а вдосконалює порядок відбору членів нового антикорупційного органу – Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), що повинен бути створений відповідно до Закону «Про запобігання корупції» і відповідати, зокрема, за перевірку декларацій публічних службовців.

Законопроект № 2344а був розроблений експертами РПР та поданий народними депутатами – членами антикорупційного комітету парламенту. Він дозволить розблокувати процес створення НАЗК, що є умовою швидкого виконання Плану дій для лібералізації візового режиму між Україною та ЄС, а також отримання фінансової допомоги ЄС та МВФ.

Закликаємо Верховну Раду ухвалити ці важливі законопроекти 16 липня ц.р.

Переглядів: 465 | Добавив: serggula | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar