Всі новини » 2015 » Червень » 3 » Екзаменаційна сесія - без хабарів! Прес-реліз Флешмобу
14:07
Екзаменаційна сесія - без хабарів! Прес-реліз Флешмобу

У середу, 3 червня 2015 р., о 9:00 біля Національного університету ім. Тараса Шевченка відбулася вулична акція – флешмоб: «Екзаменаційна сесія – без хабарів».

За останніми даними Transparency International наша держава займає 142 місцем за рівнем сприйняття корупції (дані 2014 р.). Цей показник є одним із найгірших серед всіх країн світу.

Громадяни України стикаються з хабарництвом повсюди: у сфері надання адміністративних послуг, на дорогах, у судах, в медицині, в правоохоронній сфері, освіті та в інших випадках. Багато експертів заявляють, що хабарництво в Україні має масовий характер та є чи не найсерйознішою суспільною проблемою.

Особливо, рівень корупції дуже високий в час екзаменаційного періоду у вищих навчальних закладах. Одна із головних причин такої ситуації – це, з одного боку, відсутність реального покарання викладачів-хабарників, а з іншого – недостатня освіченість студентів про ефективні шляхи протидії хабарництву.

 Для вирішення цієї проблеми активісти українського антикорупційного Руху "Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів" підготували ряд антикорупційних інструментів для студентів, а саме: спеціальну Безхабарну інфографіку, «Безхабарну гривну» та «Безхабарний значок». 

Саме під час флешмобу відбулася презентація спеціального «Безхабарного значка», який був розданий серед студентів університету Шевченка, а також буде переданий і в інші ВНЗ нашої країни. Цим значком студент одразу буде демонструвати свою доброчесну позицію та поширювати ідею безхабарності серед інших здобувачів знань вишу.

Окрім того, на заході розповсюджувалася “Безхабарна гривна”, яку студенти зможуть вручати викладачам-хабарникам. 

«Безперечно, що ці антикорупційні інструменти допоможуть нашим студентам ефективно боротися проти хабарництва в університетах. Але, також, прагнення до доброчесності, вимагає від сучасного студентства, здобуття високого рівня знань! Це наш шлях – і ми його зобов’язані успішно проходити!», зазначив голова українського антикорупційного Руху «Ні хабарництву!» Сергій Гула.

Український антикорупційний Рух буде продовжувати свою антикорупційну діяльність серед українських ВНЗ, розповсюджуючи антихабарні інструменти. Саме широке охоплення українського студентства в антикорупційному напрямку, зможе дати хороший плід на шляху до чесної вищої освіти.

 

Прес-центр: ГО «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів» 

Переглядів: 614 | Добавив: serggula | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar