Всі новини » 2015 » Грудень » 13 » Чому українці досі дають хабарі?
22:16
Чому українці досі дають хабарі?

40% із опитаних українців упродовж останнього року вирішували різного роду питання за рахунок хабарництва. Про це свідчать результати досліджень Київського національного інституту соціології. Із загальної кількості,  32% людей давали хабар за прийом у лікарні,  9% - за підготовку документів, 8% - у школі й на роботі, 6% - за запобігання штрафу за порушення правил дорожнього руху. Водночас 58% опитаних вважають корупцію частиною життя українців, і тільки 29% - не згодні із цим.

Це Катерина. Вона обурена корупційною ситуацією в державі. Жінка каже, через неї не змогла вступити до університету на бюджетній основі. Дівчина була змушена самостійно оплачувати навчання, хоча рівень знань дозволяв навчатися безкоштовно.

А це Сергій. Хлопець вважає, що останнім часом в Україні корупції стало менше. Проте сам не раз «віддячував» лікарям, міліціонерам та адвокатам .

Водночас 58% опитаних вважають корупцію частиною життя українців, і тільки близько 30 %  - не згодні із цим.

До міжнародного антикорупційного дня, у Будинку вчителя зібралися люди, які запевняють, що не дають хабарів і самі не беруть. Моральні авторитети України та експерти намагалися пояснити чому ж  українці продовжують давати хабарі. Український націоналіст Левко Лук’яненко вважає, явище корупції з’явилося ще в Радянському Союзі.

Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Патріарх Філарет,  упевнений, для того, аби знищити хабарництво українцям  варто підвищити зарплатню.

Експерти зазначають, необхідно виробити інструменти як на законодавчому, так і на на правозахисному рівні до найменших показників.

 

За матеріалами "Правда Тут"

Переглядів: 377 | Добавив: serggula | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar