Всі новини » 2015 » Грудень » 3 » Брати хабарі українців змушує ментальність
18:28
Брати хабарі українців змушує ментальність

На тренінгу у Вінниці держслужбовці з'ясовували причини корупції

Тренінг для держслужбовців з протидії хабарництву стартував у Вінниці. Представники різних державних установ міста та фахові юристи обговорили проблеми хабарництва і методи боротьби із корупцією.

– Впоратися з хабарництвом в нашій державі можна лише впровадивши жорстке антикорупційне законодавство, – зізналася працівниця державного архіву Оксана Маковійчук.

Більшість учасників заходу переконували, що хабарництво в Україні має дуже глибоке коріння і проникло на ментальний рівень.

Те, в якій країні живуть люди, залежить від них самих, – заявив модератор тренінгу, член Ради громадського контролю Національного антикорупційного бюро України Сергій Гула. – Не від Порошенка чи когось ще залежить те, беремо ми хабарі чи ні, даємо їх чи відмовляємось це робити.

Між тим, учасники тренінгу зазначили, що рівень корумпованості державної машини напряму залежить від рівню добробуту населення.

– Боротьбу з хабарями в Україні слід починати з підвищення соціальних стандартів для громадян, – зауважив один з учасників тренінгу. – Коли виросте рівень життя і посадовців всіх рівнів, і всіх інших громадян, тоді ситуація почне змінюватися на краще.

В свою чергу, пан Гула переконаний, що корумпована країна ніколи не буде багатою.

Більш заможні та цивілізовані країни мають низький рівень корупції, – промовив він. – Це Японія, Австралія, скандинавські країни... Там, де багато корупції — країна апріорі бідна. Візьмемо до прикладу Росію і Японію. Японцям і не снилося мати ті ресурси, які має Росія, проте вони живуть краще. Розглянемо також Сінгапур, який за територією менше Києва. Тотальна боротьба з корупцією у цій країні призвела до економічного прориву.

Якщо керуватися такою логікою, то Україні, яка наразі посідає 142 місце в світовому рейтингу за рівнем корумпованості країни, буде вкрай важко боротися з економічними негараздами.

За статистичними даними, наведеними модератором тренінгу, наразі менше 1% українців вважають рівень корупції в державі низьким. При цьому 84% чесно зізнаються, що давали хабарі.

Разом з тим, експерт оцінює перспективи боротьби із хабарництвом в Україні позитивно.

В України є унікальна можливість подолати корупцію, – вважає він, і дуже важливо почати з себе!

За матеріалами "Власно"

Переглядів: 354 | Добавив: serggula | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar