Всі новини » 2014 » Жовтень » 5 » БІБЛІЯ І ХАБАРНЦИТВО
08:13
БІБЛІЯ І ХАБАРНЦИТВО

Останні дослідження найповажнішої світової організації з питань протидії корупції «Transparency International» показали дуже невтішну ситуації для України. Рівень сприйняття хабарництва та корупції в нашій державі є один із найвищих у світі. Ми займаємо 144 місце серед 177 країн, що на одному рівні із: Нігерією, Центральною Африканською Республікою і Папуа Новою Гвінеєю.  

У нас сформувалося хабарне середовище. Багато із нас звикли давати та брати хабарі. Ми звикли так вирішувати справи і проблеми. І що найгірше - ми виправдовуємо хабарництво!
А як ставиться Бог до хабарництва та хабарників? Чи Він є толерантним до цього та знаходить виправдання цьому явищу?

Дослідивши Біблію, я не очікував, що Бог так багато і так неоднозначно говорить про хабарництво та хабарників:  

А хабара не візьмеш, бо хабар осліплює зрячих і викривляє слова справедливих. (Вихід 23:8)

Це був час, коли Бог навчав свій народ жити по-новому, жити як вільні, як цивілізовані, даючи ряд настанов, які є в 23-й главі Книги Вихід. І серед важливих настанов Бог зробив акцент на хабарництві, заповідавши, щоб ніхто хабара не брав (а отже, і не давав), бо він осліплює зрячих та нівелює справедливість.

Безбожний таємно бере хабара, щоб зігнути путі правосуддя. (Притчі 17:23)

Тут чітко називаються речі своїми іменами, а точніше люди. Хабарник є безбожником! Безбожником є той, хто дає хабар і той, хто його бере. Не буває хабарника, який приймає хабара, без того, хто його дає. Отже, однаково грішить і той, хто бере хабара, і той, хто дає! Разом - вони нищать правду і справедливість. Разом, вони повстають на Божі заповіді та Його правду. Разом постануть перед страшним судом:


Збори безбожних спустошені будуть, а огонь пожере дім хабарника: він злом вагітніє, й породить марноту, й оману готує утроба його... (Йова15:34,35)

Є покарання за хабарництво, для того, хто дає і бере хабара! Його ймення буде знищено – бо він думає про зло і його породжує!

Цар утримує край правосуддям, а людина хабарна руйнує його. (Притчі 29:4)

Так, своїми діями, коли даємо і беремо хабара – ми руйнуємо будь-які позитивні перетворення в нашій країні. Часто, багато чого, що запроваджується прогресивне – руйнується саме хабарництвом. «Завдяки» хабарам: мажор вбиває дітей на дорозі, «відкупившись» 200-ма гривнами від працівників ДАІ та суддів; лікар, який вчора був студентом, та клав в заліковку гроші – сьогодні забуває ножиці в животі після операції; суддя засуджує бідну, невинну людину, бо багатий, злодійський «рішало» дав судді гроші за ухвалення «правельного» рішення... бо:

Несправедливого чинять в суді за хабар справедливим, а праведність праведного усувають від нього... (Iсаї 5:23)

Саме хабарництвом ми ліквідуємо чесні та справедливі суди. Ми стимулюємо до того, щоб панувало зло та неправда! Хабарництво руйнує не тільки підвалини всього суспільства, але й:

Коли мудрий кого утискає, то й сам нерозумним стає, а хабар губить серце. (Еклізіаста 7:7)

Хабар знищує саму людину! Знищує її єстиство, знищує її серце! Це сам Бог сказав!

Ці приклади можна продовжувати ще багато! Уявіть, це ще не всі місця з Біблії про хабарництво! Очевидно одне, Бог дуже негативно ставиться до хабарництва і дуже суворо буде судити тих, хто дає та тих, хто бере хабарі!
Нам варто визнати, що саме ми, громадяни України, сформували таке середовище! І саме нам його і змінювати!  Бог від нас очікує цього! 

Ми можемо протидіяти вже сьогодні! Ми можемо почати з себе – перестати давати і брати хабарів. Долучайтеся до національного Руху «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів». Підписати Декларацію безхабарності! І разом будувати нову, Божу Україну!

Координатор Національного Руху
«Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів»

Сергій Гула

Переглядів: 1299 | Добавив: serggula | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar